‘Göçmen anlayışımız herkese örnek olmalı’

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili ve Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, “Türkiye insani ölçüden 3 milyon göçmeni ülkesinde misafir ediyor” dedi

‘Göçmen anlayışımız herkese örnek olmalı’
Dünya Göç Günü nedeniyle değerlendirmede bulunan Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, "Türkiye insani ölçüden başka bir ölçü koymayarak 3 milyon göçmeni misafir ediyor. Onlara bakıyor, doyuruyor, sağlığı ve barınmasıyla ilgileniyor" dedi. Başbakan Yardımcısı Kaynak, yeni atanan Vali Vahdettin Özkan ile makamında görüşürken, Kaynak'a Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç, milletvekilleri, AK Parti İl Başkanı ve ilçe başkanları da eşlik etti. Vali Özkan'a başarı dileyen Kaynak, Kahraman kente hizmet etmenin Türkiye'ye hizmet olduğunu vurguladı.

İNSANİ ÖLÇÜLER
Dünyada 22 milyondan fazla insanın evinden uzakta bir dönem yaşadığını belirten Başbakan Yardımcısı Kaynak, "Suriye'deki göçmenlerin yüzde 60'ını Türkiye barındırıyor. Başka ülkeler göçmen alırken, 'Bin tane alırım, 100 tane alırım, 50 tane alırım, tahsillisini alırım, güzelini alırım, sağlıklısın alırım' diye şart koşuyor. Oysa Türkiye insani ölçüden başka bir ölçü koymayarak 3 milyon göçmeni misafir ediyor. Onlara bakıyor, doyuruyor, sağlığı ve barınmasıyla ilgileniyor" diye konuştu.

BÜYÜK SORUN ÇIKAR
Bütün dünyanın meseleye duyarlı olması için göçmen konusunu gündeme getirdiğini dile getiren Veysi Kaynak şöyle dedi: "Eğer dünyanın gelişmiş devletleri, kalkınmış ülkeleri göç ve göçmen meselesinde şapkalarını öne koyup ciddi düşünmezlerse ve yeterli önlemi almazlarsa korkarım önünü alamayacakları bir sorunla karşı karşıya kalacaklar. O yüzde diğer ülkelerin de göçmen meselesine Türkiye gibi yaklaşmaları, sorunun çözümü için de herkesin seferber olmasını gerekli."
BİZE ULAŞIN