Tabelada çağdaş gerçekte virane

Tabelada çağdaş gerçekte virane

Toroslar ilçesi Çağdaşkent Mahallesi 93101 Sokak sakinleri, hiçbir hizmet alamadıklarını söyledikleri MHP’li Toroslar Belediyesi’nden sokağa hız kesici kasis yapmasını istiyor

Mersin'in Toroslar ilçesine bağlı Çağdaşkent Mahallesi 93101 Sokak'ta yaşayan vatandaşlar, sokağa kasis yapmayan MHP'li Belediye Başkanı Hamit Tuna'dan şikayetçi. Defalarca başvuruda bulunmalarına rağmen, araçların geçişlerini yavaşlatacak kasislerin yapılmadığını öne süren vatandaşlar duyarsızlığa tepkili. Taleplerinin acil olarak yerine getirilmesini isteyen mahalle sakinleri, "Önlem almak için birinin ölmesi mi bekleniyor?" dedi. Mahalle sakinleri adına konuşan Gürkan Arpaçay, "Sokağımıza kasis yaptırmak için 1 yıl önce imza topladık. Fakat kimse dikkate almadı. Birçok kez Toroslar Belediyesi'ne müracaat ettik. Bize, 'Oraya yeni asfalt dökülecek' diyorlar. Ama yıllardır burada asfalt çalışması yapılmadı. Yollar delik deşik. Bu sokağı kullananlar neredeyse soluğu oto sanayide alıyor" diye konuştu.

YANGIN TEHLİKESİ
Yol kenarındaki boş alanın da kuru otlarla kaplandığını anlatan Arpaçay şöyle dedi: Burada defalarca yangın çıktı. Havaların da ısınmasıyla yine yangın çıkması an meselesi. Çok yakın bir noktada hatıra ormanı var. Hem insanlar hem de oradaki ağaçlar zarar görebilir. Toroslar Belediyesi'nin burayı da temizlemesini istiyoruz. Mahallemizin ismi Çağdaşkent ama virane görünümünde."
BİZE ULAŞIN