Havuzlarda manzara aynı

Havuzlarda manzara aynı

Adana’da bazı yüzme havuzları harabeye döndü. İçi ile dışı arasında fark kalmayan havuzların şu anki durumu içler acısı. Büyükşehir Belediyesi kapıyı kilitleyerek göstermelik önlem aldı

Adana'da sıcak yaz günlerinde boğulma olaylarının önüne geçmek için yapılan yüzme havuzlarının harabe görüntüsü devam ediyor. SABAH Güney, Mithatpaşa ve Gürselpaşa Mahallesi'ndeki yüzme havuzlarının durumunu gözler önüne serdi ancak herhangi bir müdahale yapılmadı. Havuzlar kaderine terk edilip daha da harabeye dönerken, daha önce havuzdaki soyunma odalarını ahır olarak kullanan vatandaşlar şimdi de atlarını havuzun kenarına bağlamaya başladı.

HER ŞEY ÇALINDI
Bunaltıcı sıcaklardan kurtulmak için DSİ sulama kanalına girerek hayatını tehlikeye atanların sayısının çoğalması üzerine Valilik tarafından yaptırılan yüzme havuzları yasa değişikliğinden sonra Büyükşehir Belediyesi sorumluluğuna geçti. Her birine yüz binlerce lira harcanarak yapılan yüzme havuzlarından bazıları bakımsızlıktan ve ilgisizlikten dökülmeye başladı. Musluklar, ampuller, demir şebekeler çalındı, soyunma odaları küçükbaş hayvanlar için ahır olarak kullanıldı.

SINIFTA KALDI
Adana'da 2 yıldır görevde olan ve bugüne kadar gözle görülür hizmet üretemeyen MHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü yüzme havuzlarında da sınıfta kaldı. Yüzme havuzlarında yaşanan skandalları manşetlere taşıdık, Büyükşehir Belediyesi ise sadece kapıya kilit vurarak önlem almış oldu. Yaban otlarının kapladığı Gürselpaşa Mahallesi'ndeki yüzme havuzundaki tahribat ise daha da arttı. Her şeyi çalınan havuzda soyunma odalarındaki pencere demirleri de en son söküldü.

ÖNCE KOYUN ŞİMDİ AT
Yüzme havuzları konusunda Büyükşehir'in ilgisizliği devam ederken, havuzların içi ile dışı aynı hale geldi. Küçükbaş hayvanlar için mahallelilerin ahır olarak kullandığı yüzme havuzlarının dışında da benzer görüntüler sergileniyor. Binek hayvanlarını havuzun kenarına bağlanıyor. Gün boyu burada kalan hayvanların dışkılarının çevreye yaydığı koku dayanılmaz hale geldi. Bunu görenler, "Büyükşehir Belediye Başkanı biraz olsun Adana'yı düşünsün. Milli servet heba oluyor ama onların kılı kıpırdamıyor. Bu havuzları bu hale getirenlerden hesap sorulmalı" diye dert yanıyorlar.h
BİZE ULAŞIN