MÜSİAD’ın neşe dolu iftarı

Hatay Valisi Ercan Topaca, “Suriyeli kardeşlerimize 10 milyar dolar civarında masraf yapmamıza rağmen Avrupa’da en çok büyüyen ülke durumuna geldik” dedi

MÜSİAD’ın neşe dolu iftarı
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından İskenderun'da düzenlenen 9'uncu Geleneksel İftar Yemeği çok neşeli geçti. Hatay Valisi Ercan Topaca, KKTC Ekonomi, Sanayi ve Ticaret Bakanı Sunat Atun, AK Parti Hatay Milletvekilleri Orhan Karasayar ve Hacı Bayram Türkoğlu, MÜSİAD Genel Başkanı Nail Topak, Dörtyol Kaymakamı Recep Soytür, İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, MÜSİAD Hatay Şube Başkası Fatih Tosyalı, iş adamları Recep Atakaş, Mustafa Baştuğ, Fuat Tosyalı ve kalabalık bir davetli topluluğu ile şehit ve gazi yakınları katıldı.

"EMİN ADIMLARLA YÜRÜRÜZ"
Ülkenin çok hassas bir dönemden geçtiğini söyleyen Hatay Valisi Ercan Topaca, "Ülkemizde Suriyeli kardeşlerimize 10 milyar dolar civarında masraf yapmamıza rağmen Avrupa'da en çok büyüyen ülke durumuna geldik. Bunları düşündüğümüz zaman inancımızın, kültürümüzün kıymetini daha iyi bilip, birbirimize daha çok sahip çıkmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu hassas süreçte Hatay ve Hataylılar olarak bizler milletimize ve devletimize sahip çıkacağız. Biz bu devlete bu millete sahip çıkarsak Allah'ın izniyle hiç kimse bir şey yapamaz. Geleceğe de emin adımlarla yürürüz" dedi. KKTC Ekonomi, Sanayi ve Ticaret Bakanı Atu,n Türkiye'nin 22 yılda bire185 büyüyen bir devlet olduğunun altını çizerek, "Dünyanın en büyük 20 ekonomisinden biri haline gelen Türkiye'dir. Bu yüzyılın en büyük lideri olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın da Cumhurbaşkanı olduğu bir devlettir konuştuğumuz" dedi. MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak ise terör saldırılarında şehir olan asker ve polislere Allah'tan rahmet yaralılara da acil şifalar diledi. Opak, dünya mazlumları ne zaman zulümle karşı karşıya kalsalar yüzünü Türkiye'ye çevirdiğini dile getirdi.

"İSKENDERUN'DA HUZUR VAR"
İskenderun'da ramazanın huzur içerisinde geçtiğini ifade eden Belediye Başkanı Seyfi Dingil, "Bizlerde belediye olarak çeşitli iftar programları düzenledik. Toplumun farklı kesimleri ile gönül sofrasında buluştuk. Bu arada vatandaşlarımızla sohbet ederek istek talep ve önerilerini dinleyerek istişarelerde bulunduk. İskele düzenlenen iftar sofralarında ise kardeşlik rüzgârı esiyor. MÜSİAD'ın düzenlemiş olduğu iftar yemeğinde emeği geçen herkesi kutluyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN