Kaçmaz: Narenciyenin merkezi Çukurova’dır

UTK Başkanı Kemal Kaçmaz, kısa orta ve uzun vadeli planlar hazırlayarak, Türkiye ve Çukurova Bölgesi’nin narenciye üretiminde ve ihracatında lider konuma geleceğini belirtti

Kaçmaz: Narenciyenin merkezi Çukurova’dır
Ulusal Turunçgil Kongresi (UTK) Başkanı Kemal Kaçmaz, şu anda dünya üretici ülkeler arasında 11'inci sırada yer aldıklarını, ihracatta ise 3'üncü sırada olduklarını belirterek, "Bir strateji planı hazırlayıp kısa orta ve uzun vadede neler yapacağımızı belirlersek, Türkiye ve bölgemiz narenciye üretiminde ve ihracatında lider konuma geleceğiz" dedi.

ÜRETİM VE İHRACAT MERKEZİ
Çukurova Bölgesi Türkiye'de narenciyenin üretim ve ihracat merkezi konumunda olduğunu söyleyen Kemal Kaçmaz, "UTK olarak narenciye üretimi ve ihracatının geliştirilmesi için paydaşlarımızla bir dizi çalışma gerçekleştirdik. Türkiye'de ne kadar narenciye üretildiğini belirlemek için bir envanter çalışması başlattık. Sona erdiğinde Türkiye'deki üretim alanlarından hangi çeşidin ne kadar üretilebildiğine bakacağız. Üretim planlaması yapılması açısından önemli" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN