Yüzleşme cinayetinde sanıklara ceza yağdı

Adana’da yeğenlerini korumak isteyen İlhami Yılmaz’ı bıçaklayarak öldürdükleri, 2 kişiyi de yaraladıkları iddia edilen 8 sanığa ceza yağdı

Yüzleşme cinayetinde sanıklara ceza yağdı
Adana'da 3 Mart 2015 tarihinde PTT Evleri Mahallesi'nde meydana gelen olayda kadın meselesi yüzünden çıkan bıçaklı kavgada İlhami Yılmaz'ın (53) öldürülmesiyle ilgili "Tasarlayarak, kasten öldürme, teşebbüs ve yardım" suçlarından yargılanan 2'si çocuk 9 sanığın yargılanması sona erdi. Mahkeme, 8 sanığı 23 yıl ile 50 yıl arasında değişen hapis cezalarına çarptırdı. Tutuksuz yargılanan suça sürüklenen çocuk Ö.F.K. beraat etti.

KADIN MESELESİ
İddianameye göre olay Hakan Aydın (31), müştekilerden Enes Yılmaz'ın (29) karısı D.A. ile telefonda görüştüğünü ileri sürdü. Enes Yılmaz iddiaları yalanladı. Şüpheliler, Hakan Aydın, İlter Coşkun ve Tayfun Coşkun, mağdurları aynı konuda konuşmak için olay yerine çağırdı. Hakan Aydın, Tayfun Coşkun (35), Gürcan Aydın (27), İlter Coşkun (29), Yılmaz Tilmensağır (29), Gazi Tilmensağır (31), Osman Yiğen (23) ve Ö.F.K. (17), R.C.K. (17) olay yerine gelen Enes, Esaf ve amcaları İlhami Yılmaz'a bıçak ve sopalarla saldırdı. İlhami Yılmaz olay yerinde hayatını kaybetti. Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada sanıklar suçlamayı kabul etmedi. Mahkeme heyeti, sanıklardan 8'ini "Tasarlayarak öldürmeye iştirak" suçundan değil, "Kasten öldürme, yardım ve öldürmeye teşebbüs" suçundan 23 yıl ile 50 yıl arasında değişen hapis cezalarına çarptırdı. Hakan Aydın, Tayfun Coşkun, Gürcan Aydın, İlter Coşkun, Yılmaz Tilmensağır, Gazi Tilmensağır'ın hükmen tutukluluk hallerinin devamına, R.C.K. ile Osman Yiğen'in de adli kontrolüne kararı verildi. Ö.F.K. beraat etti.
BİZE ULAŞIN