Eniştesini öldüren çocuğa müebbet

Babasıyla tartışırken kendisinede tokat attığını ileri sürdüğü eniştesi Ahmet Özdemir’i öldürdüğü iddia edilen Y.Ö.’ye dava açıldı

Eniştesini öldüren çocuğa müebbet
Adana'da babasıyla tartışırken kendisine müdahale edip, tokat attığını ileri sürdüğü eniştesi 30 yaşındaki Ahmet Özdemir'i bıçaklayarak öldürdüğü iddia edilen 16 yaşındaki Y.Ö. hakkında "Kasten öldürme, bıçak ve diğer aletleri izinsiz olarak satın alma, taşıma veya bulundurma" suçlarından müebbet hapis istemi ile dava açıldı. Savcı, 16 yaşındaki Y.Ö.'nün yaşının küçük olmasından dolayı cezasından indirim yapılmasını da talep etti.

PİKNİĞE GİTTİLER
Olay, merkez Sarıçam ilçesinin Akkuyu Mahallesi'nde meydana geldi. Bir fabrikada özel güvenlik olarak çalışan Ahmet Özdemir ile yakınları pikniğe gitti. İddianameye göre, piknik dönüşü Ahmet Özdemir ile İbrahim Öztaş tartışınca İbrahim Öztaş araçtan indi. Y.Ö. basını ikna etmeye çalışırken, Ahmet Özdemir, "Sen kimsin?" diye müdahale etti. Bu söz üzerine sinirlerine hâkim olamayan Y.Ö., bıçağını çekip Ahmet Özdemir'i birçok yerinden bıçakladı. Hastaneye kaldırılan Özdemir kurtarılamadı. Tutuklanan Y.Ö. hakkında Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı. Y.Ö. ifadesinde kuzeninin eşi olan Ahmet Özdemir'in babası ile arasında tartışma çıktığını söyleyerek, "Arabadan inen babamı ikna etmeye çalışıyordum. Eniştem, 'Sen kimsin lan?' diyerek beni itti ve yumruk savurdu. Babam ayırmaya çalıştı. Eniştem üzerimde 'Seni öldüreceğim' deyip darp ediyordu. Öleceğimi sandım. Kendimi korumak için bıçağı salladım" demişti.
BİZE ULAŞIN