Çanta bank tutuklandı

Çantasında binlerce dolar ve euroyla kaçarken 143 günlük takip sonucu yakalanan FETÖ’nün Kahramanmaraş kasası Orhan Yıldız tutuklanarak cezaevine konuldu

Çanta bank tutuklandı
Kahramanmaraş polisinin 143 günlük takibi sonucunda yakaladığı ve toplanan milyonlarca doları, denetime takılamamak için 9 bin 999 dolar şeklinde Pensilvanya'ya transfer eden himmet kasası Orhan Yıldız tutuklandı. Emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Yıldız, 'Silahlı terör örgütüne üye olmak, örgütün illegal yollardan topladığı parayı aklamak ve FETÖ şirketlerinin vergi kaçırmasını sağlayarak örgütün yurt dışı hesabına finans aktarmak' suçundan cezaevine konuldu.

OTOBÜSTE YAKALANDI
Manisa'nın Selendi ilçesi nüfusuna kayıtlı olan ve 17-25 Aralık soruşturmasını yürüten Kahramanmaraş polisinin FETÖ'ye bağlı eğitim kurumlarına yaptığı operasyondan sonra firar eden Orhan Yıldız'ı yakalamak için özel ekip kuruldu. 5 kişilik ekip, Türkiye'nin 50'den fazla yerleşim yerinde Yıldız'ı ararken, bir ihbar üzerine Kırşehir'den Ankara'ya gitmek üzere bindiği yolcu otobüsünde kıskıvrak yakaladı. Yakalanmadan kısa bir süre önce yurt dışına kaçarken yanında götürmek istediği para dolu çanta ile güvenlik kamerası kayıtlarına takıldığı an da ortaya çıkan Orhan Yıldız Kahramanmaraş'a getirildi. Kaçakçılık ve Organize Suçlar Müdürlüğü (KOM) ekiplerince yapılan sorgulamasında Orhan Yıldız, FETÖ adına yaptığı usulsüz ve kanuna aykırı işlerin yanında, örgütün finans hareketleri konusunda da önemli itiraflarda bulundu.

AKSU CEZAEVİ'NDE
Orhan Yıldız, hastanede yapılan sağlık kontrolünün ardından adliyeye götürüldü. Denetime takılmamak için toplanan himmet paralarını 9 bin 999 dolarlar halinde örgütün Pensilvanya'daki hesabına aktardığı belirlenen Orhan Yıldız çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.
BİZE ULAŞIN