Tedavi paraları FETÖ hesabına

Tedavi paraları FETÖ hesabına

Adana merkezli 4 ilde gerçekleştirilen operasyonda 3’ü eczacı, 21’i doktor toplam 24 kişi gözaltına alındı. Doktorların, SODES destekli proje için aldıkları parayı ABD’ye gönderdiği ortaya çıktı

FETÖ'ye yönelik Adana merkezli 4 ilde gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan 21 doktorun madde bağımlılığına yakalanan gençleri kurtarmak için Valilik destekli SODES projesinden aldıkları yaklaşık 100 bin lirayı Pensilvanya'ya gönderdikleri ortaya çıktı. Aralarında eski Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk'ün bacanağı olan Adana Sağlık Mensupları Derneği (SAMEDER) Başkanı Dr. İsmail Safa İrday ile FETÖ'ye yakınlığıyla bilinen diş hekimi Yasin Türkoğlu'nun bulunduğu doktorların sorgusu emniyette devam ediyor.

ÖZTÜRK'ÜN BACANAĞI
Adana Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri Adana merkezli, Şanlıurfa, Mersin ve Kilis'te 32 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda Adana Sağlık Mensupları Derneği (SAMEDER) ve Küresel Doktorlar Derneği üyesi 21 doktor ile 3 eczacı gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında eski Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk'ün bacanağı ve SAMEDER Başkanı Dr. İsmail Sefa İrday ile FETÖ'ye yakınlığıyla bilinen SAMEDER'in kurucusu diş hekimi Yasin Türkoğlu da bulunuyor.

PROJENİN PARALARI FETÖ'YE
KOM Şube'de sorguları süren FETÖ'cü doktorların, uyuşturucu batağına düşen gençleri kurtarmak için Valilik destekli SODES projesinin içinde bulundukları öğrenildi. Uyuşturucu belasına düşen gençleri "Kurtaracağız" diyerek yola çıkan doktorların, gençleri bilgilendirmekleri ve tedavilerini yapmadıkları tespit edildi. Vicdansız doktorların gençlerin uyuşturucudan kurtulması için verilen yaklaşık 100 bin lirayı da FETÖ elebaşı Fetullah Gülen hesabına ABD'ye gönderdikleri öğrenildi.

İRDAY TEPKİ GÖSTERMİŞTİ
SAMEDER Başkanı Dr. İsmail Safa İrday, kendilerini ilgilendiren bir konu olmamasına rağmen yaptığı açıklamayla dershanelerin okula dönüştürülmesine tepki göstermişti. İrday, "Dernek olarak öğrencilerin mutlaka ve mutlaka özelde desteklenmesi gerektiğini önermekteyiz. Ortaöğretim ve yükseköğretime geçişte sistem sürekli değişse de sınav gerçeği devam etmektedir. Dershanelerin okula dönüşümünü tek alternatif olarak sunmak ve kapanmalarına yol açmakla ne elde edilecektir?" diye açıklama yaparak, hükümetin dershanelerini kapama kararına karşı çıkan FETÖ'yü desteklemişti.
BİZE ULAŞIN