Bariyerler kalkınca park serbest oldu

Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden hayata geçirilen parkmetre uygulaması kaldırım işgallerinin önünü açtı. Gazeteci Mustafa Gümüşdamla Caddesi’nde kaldırımlar işgal altında

Bariyerler kalkınca park serbest oldu

Adana Büyükşehir Belediyesi, paranın kokusunu aldığı yerde kendi koyduğu yasakları ihlal etmekten kaçınmıyor. Tartışmalı bir meclis kararıyla hayata geçirilen parkmetre uygulaması vatandaşların tepkisine neden oldu. Gazeteci Mustafa Gümüşdamla Caddesi'nde, daha fazla park yeri yaratarak daha çok para kazanmak isteyen Büyükşehir Belediyesi Yeni Adana İmar İnşaat A.Ş., araçların kaldırımlara park ettirmekten kaçınmıyor.

KALDIRIM OTOPARK
Kaldırım işgalleriyle mücadele etmesi gereken Büyükşehir Belediyesi, görevini yapmak yerine işgalin önünü açarak vatandaşa kötü örnek oluyor. Kurban Bayramı dönüşü Adanalılara parkmetre sürprizini yapan Adana Büyükşehir, bu kez daha fazla para kazanmak için kaldırımları araçlara açtı. Yayaların yürümesi gereken kaldırımlar, Büyükşehir eliyle otoparka dönüştürüldü. Park yeri arayan vatandaşların araçları parkmetre görevlileri tarafından kaldırıma yönlendiriliyor.

ENGELLER SÖKÜLÜYOR
Oysa bir süre önce Büyükşehir Belediyesi tarafından kaldırımlara araçların park etmemesi için demir bariyerler konulmuştu. Şimdi demir bariyerlerin yerine yeller esiyor. Çekişlerle ezilen demir bariyerlerin üzerinden rahatlıkla geçen araçlar yayalara ait kaldırımlara park ediyor. Yeni Adana İmar A.Ş. parkomat görevlileri de bu araçlardan park parası tahsil etmeyi ihmal etmiyor. Bu durumu gören vatandaşlar, "Büyükşehir Belediyesi'nin ne yaptığını anlamak gerçekten zor" diyor.

BİZE ULAŞIN