Adanalı 7 şehidin adı ölümsüzleşti

Adanalı 7 şehidin adı ölümsüzleşti

Adana Valiliğinin aldığı kararla 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan 7 kahramanın ismi devlete geçen FETÖ okullarına verildi. Aileler bu durumdan çok mutlu oldu

15 Temmuz darbe girişiminde şehit düşen Adanalı polis ve askerlerin adları kapatılan FETÖ'nün okullarında yaşayacak. Çocuklarının adlarının okullara verilmesi aileleri sevindirdi. Şehit aileleri, "Çocuklarımızın adlarının ömür boyu yaşayacağına bilmek bize gurur veriyor" dediler. Milli Eğitim Bakanlığı'na devredilen okullara 15 Temmuz gecesi darbe girişiminde direnirken şehit düşen Adanalı polis ve askerlerin adları verilirken yeni tabelaları da takıldı.

ADLARI ÖLÜMSÜZLEŞTİ
Özel Harekât Daire Başkanlığı'na havadan düzenlenen bombalı saldırıda şehit düşen ikiz polisler Mehmet – Ahmet Oruç'un adları Özel Burç Fen ve Anadolu Lisesi'ne, Özel Burç Çukurova Ortaokulu ve Anaokulu'na ise şehit polis memuru Sevda Güngör ile İstanbul'da şehit düşen Uzman Çavuş Halit Yaşar Mine'nin isimleri verildi. Ankara'da şehit olan Yunus Uğur'un ismi Özel Burç İlkokulu ve Ortaokulu'na, Kozanlı Aytekin Kuru'nun ismi Özel Burç Seyhan Kız Anadolu Lisesi'ne, Özel Burç Ceyhan İlkokulu-Ortaokulu'na da komiser Zeynep Sağır'ın adı verilerek ölümsüzleştirildi. Öte yandan Özel Işık Dershanesi'nin adı 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu, yeni yapılan Özel Burç Vural'ın adı da Şehitlik Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak değiştirildi.

MUTLU VE GURURLU
Şehit aileleri, çocuklarının adlarının okullara verilmesinden dolayı büyük mutluluk ve gurur duyduklarını dile getirdi. Şehit oğlunun adının verildiği okulda eğitimlerini sürdürecek olan öğrencilerin öğretmenleriyle birlikte kendilerini ziyaret etmesinden dolayı sevinç yaşayan şehit Halit Yaşar Mine'nin annesi, "Oğlumun adı artık okulda yaşayacak. Çok mutlu ve gururluyuz. Bir evladımızı kaybettik ama çocuğumuzun isminin ömür boyu yaşayacağını bilmek bize gurur veriyor. Allah vatanımıza milletimize zeval vermesin. Çocuğumun okula gidişini görmüş gibi oldum" dedi.
BİZE ULAŞIN