Başkan Can: Tarsus’un çehresini değiştireceğiz

Başkan Can: Tarsus’un çehresini değiştireceğiz

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can kapalı pazar yerlerinin çatılarına güneş panelleri yerleştirerek, kendi elektriklerini üretmeyi planladıklarını söyledi

  • Güney
  • Salı 05.10.2016

Göreve geldiği günden bugüne 16 hizmetin açılışını yaptıklarını açıklayan Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, belediyenin yapacağı çalışmaları kamuoyuyla paylaştı. Büyükşehir Yasası'ndan dolayı Tarsus Belediyesi'nin 100 lirasının 60 lirasının Büyükşehir'e gittiğini belirten Başkan Can, "40 lira ile ayakta kalma mücadelesi yapıyoruz. Allah'a şükür bunlara rağmen şehrimizdeki bütün vatandaşlarımıza hizmet ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz" dedi.

BELEDİYE ELEKTRİK ÜRETECEK
Tarsus'un çehresinin değiştireceklerini bildiren Başkan Can, "Kendi elektriğimizi üreteceğiz. 2.5 megavatlık güneş enerjisi lisansı aldık. Tarsus'ta bulunan Pazar Yerlerinin çatılarına güneş enerjisi panelleri yerleştirmeyi ve elektrik üretmeyi planlıyoruz. Tarsus'u çok güzel günler bekliyor. Açık Hava Gösteri Merkezi'nin yerine karma otel projesi hazırlıyoruz. Bu projemiz şehrimize ayrı bir renk katacak ve konaklama sorununu çözmüş olacağız" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN