SANKO şirketleri son hızla büyüyor

SANKO Holding’in 12 şirketi bir derginin yaptığı “Anadolu’nun 500 Büyük Şirketi” araştırmasında listeye girdi. SANKO 12 şirketle, en fazla şirketi yer alan holding oldu

SANKO şirketleri son hızla büyüyor

Sanko Holding'in 12 şirketi, bir dergi tarafından 2015 yılı verileri baz alınarak gerçekleştirilen "500 Büyük Anadolu Şirketi" araştırmasında listeye girdi. Son 10 yılda Türkiye'nin en hızlı büyüyen 34 holdingi arasına 22'nci sırada bulunan SANKO'nun, aynı dönemde istihdamını yüzde 15.4, şirket sayısını yüzde 17.5 oranında artırdığına vurgu yapıldı. Üç büyük ilin dışında faaliyet gösteren ve yabancı payı yüzde 50'nin altında olan şirketlere yönelik ciro baz alınarak yapılan araştırmada, SANKO Holding şirketlerinden Sanko Tekstil İşletmeleri, Sanko Dış Ticaret, Sanko Pazarlama, Çimko Çimento Beton, Süper Film Ambalaj, Avnet Technology Solutions, Sanko Enerji, Bartın Çimento, Başak Traktör, Enko Enerji, Sanko İş ve Tarım ile Sanko Makina Pazarlama listede yer aldı.

EN HIZLI BÜYÜYEN ŞİRKETLER
Araştırmanın "Anadolu'nun En Hızlı Büyüyen 10 Şirketi" kategorisinde SANKO şirketlerinden Başak Traktör 8., Sanko Enerji 10. sırada bulunuyor. Ciro üzerinden yapılan değerlendirmede 2014 yılına göre Başak Traktör yüzde 60.6, Sanko Enerji ise yüzde 58.2 oranında büyüme gösterdi. SANKO Holding, 12 şirket ile "Anadolu 500'e En Fazla Şirket Gönderen Grup" kategorisinde birinci oldu.

BİZE ULAŞIN