Gaziantep’e seyahat için kampanya başladı

Gaziantep’e seyahat için kampanya başladı

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Evliya Çelebi’nin Gaziantep’i “Şehri Ayıntab-ı Cihan” olarak adlandırdığını dile getirerek yerli ve yabancı turistleri kente davet etti

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği işbirliğiyle TÜRSAB 6. Bölge Yürütme Kurulu Başkanları toplantısı, 38 bölge başkanının katılımıyla Gaziantep'te yapıldı. Türkiye ve Gaziantep turizminin gelişebilmesi için yapılması gerekenlerin ele alındığı toplantıda "Şimdi Gaziantep'e gitme zamanı" sloganıyla kampanya başlatıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Evliya Çelebi'nin Gaziantep'i "Şehri Ayıntabı Cihan" olarak adlandırdığını söyledi. Gaziantep'in her taşının altın değerinde olduğunun altını çizen Şahin, "Taş işlenip Zeugma'nın mozaikleri yapılmış, ipek işlenip kutnu kumaşı yapılmış. Terörle mücadelenin en büyük panzehiri bu salondur. Terörün amacı hayatı durdurmaktır. ABD'nin istihbaratıyla festivallerimizi iptal etmek zorunda kaldık. Toplu nikâhımızı iptal ettik. Çünkü bir insanın zerresine zarar gelse bunun vebali hepimizin üzerindedir. Aynı gün ABD'de patlama oldu, bunu nereye koyacağız?" dedi.

HEDEF 1 MİLYON TURİST
Gaziantep'e 1 milyon turist getirme hedefi koyduklarına kaydeden Şahin, "Böyle büyük bir sermayeyi anlatamıyorsak bu bizim eksikliğimiz. Hayatı durdurmaya çalışan bir anlayışa karşı daha çok çalışmaktan ve hepimizin işini en iyi yapmasından başka çaremiz yok. Eğer 40 ülke tarihini yazmak için benim arşivime girmesi gerekiyorsa, göçler tarihi bu bölgeden yazılıyorsa, savaşlar tarihi, kahramanlıklar tarihi bu bölgede yazılıyorsa herkesin gözü üzerimizde" diye konuştu.

HAK ETTİĞİ PAYI ALMIYOR
Bölgenin her alanda lider kenti konumundaki Gaziantep'i turizm alanında dünya kenti yapmak istediklerini vurgulayan TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy da, çok önemli tarihi, kültürel mekânları barındıran Gaziantep'in turizm pastasından hak ettiği dilimi alamadığını vurguladı. Ulusoy, "İnsan sevgisiyle dolu olan, tarihin, kültürün, bollukların şehri bu kente ihtiyacımız var. Turizmle ilgili ne yapılması gerekiyorsa el ele vererek ülkemizi ve Gaziantep'i kalkındırmalıyız" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN