Kaderleri adli tıp raporunda

Adana’da kendilerini 900 bin TL dolandırdığını ileri sürdükleri adamın babasını Bursa’dan Adana’ya kaçırıp, öldürdükleri ileri sürülen 1’i firar 10 şüphelinin davasında 4 kişi tahliye edildi

Kaderleri adli tıp raporunda

Adana'da Mehmet Ülgen, 100. Yıl Mahallesi'ndeki bir arsayı satmak için internete ilan verdi. İddiaya göre hayali arsayı 900 bin liraya satarak kendilerini dolandırdığını ileri sürdükleri Mehmet Ülgen'in (37) babası Kemal Ülgen'i (67) Bursa'dan Adana'ya getirip işkence ile öldürdükleri iddia edilen 4'ü tutuklu, 1'i firar 10 şüphelinin yargılanmasına devam edildi. Olay yerinde keşif yapan mahkeme, Ülgen'in ölüm nedeninin belirlenememesi, suç vasfının değişme ihtimali ve tutukluluk süresini de göz önüne alarak 4 tutuklu sanığın tahliyesine karar verdi.

PARAYI ALDI KAYBOLDU
Ahmet Altun (55) ile oğlu Yakup (27) arsa için Mehmet Ülgen'e 900 TL verdi. Devir için tapuya giden Altun ailesi, Ülgen'in üzerine böyle bir arsa olmadığını anlayınca suç duyurusunda bulundu. Mehmet Ülgen, Altun ailesine borcunu ödemesi için babası Kemal Ülgen'in Bursa'daki adresini verdi. Taraflar kavga etti. Dolandırıldıklarını hazmedemeyen şüpheliler, Bursa'ya giderek 18 Eylül günü Kemal Ülgen'i kaçırıp Adana'ya getirdi. Yenibey Mahallesi'nde yaralı halde bulunan yaşlı adam hastanede yaşamını yitirdi. Polis, 10 kişiyi gözaltına aldı. Azmettirici olduğu öne sürülen Yakup, Yusuf Altun ile kaçırmaya adı karışan Rıdvan Duman, Burak Korkmaz ve Mehmet Öztep tutuklandı. Baba Ahmet Altun, Hasan Arık, Necmettin Oğuz, Mehmet Ülgen tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, Murat Oğuz hakkında yakalama kararı çıkartıldı ve dava açıldı. Burak Korkmaz geçtiğimiz duruşma tahliye oldu.

TAHLİYE
Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davada sanıklar Kemal Ülgen'i kaçırmadıklarını yardımcı olmak için kendi isteğiyle geldiğini belirterek cinayet suçlamasını kabul etmedi. Sanık avukatları ölümün düşme sonucu meydana geldiğini ileri sürdü. Mahkeme, olay yerinde keşif yaptı. Gelen raporlarda Ülgen'in ölüm nedenin belirlenemediği belirtildi. Mahkeme, suç vasfının değişme ihtimali ve tutukluluk süresini de göz önüne alarak 3 tutuklu sanığın tahliyesine karar verip, kati rapor için dosyayı İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderdi.

BİZE ULAŞIN