Valiliğin kararını Sözlü sallamıyor

Valiliğin kararını Sözlü sallamıyor

Önce meclisin şaibeli kararını hayata geçirerek suç işleyen Adana Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Valiliğin iptal kararına rağmen Devlet Bahçeli Bulvarı yazılı tabelaları değiştirmeyerek yine suç işliyor.

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi'nin önümüzdeki hafta yapılacak olan Ekim ayı toplantısında tabela krizi yaşanacak. Meclisin Kenan Evren Bulvarı, Adnan Kahveci Bulvarı ve Yeşil Bulvarı Devlet Bahçeli Köprüsü ile birleştirerek Devlet Bahçeli Bulvarı olarak değiştirilmesini sağlayan şaibeli kararının Adana Valiliği tarafından iptal edilmesine rağmen Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, o tabelaları sökmeyerek adeta Valiliğin kararını sallamadığını ortaya koyuyor.

3'TE 2 ÇOĞUNLUK
Büyükşehir Belediye Meclisi, Ağustos ayı toplantısında Başkan Sözlü'nün 3 bulvara Devlet Bahçeli adı verilmesini isteyen teklifini görüşmüştü. AK Parti Grup Başkanvekili Ozan Gülaçtı, Kenan Evren Bulvarı'nın isminin 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Bulvarı olarak değiştirilmesini önermesine rağmen Başkan Sözlü'nün teklifi MHP'li üyelerin oylarıyla kabul edilmişti. İsim değişikliği için gerekli 2/3 çoğunluk sağlanmamasından dolayı da kararın iptali için Valiliğe başvuruldu.

TARTIŞILACAK
Başkan Sözlü, 2/3 çoğunluğun sağlanmadığını bildiği halde, Valilik kararını beklemeden yangından mal kaçırır gibi üç bulvara 'Devlet Bahçeli Bulvarı' yazılı tabelaları astırdı. Valilik, 21 Eylül'de alınan meclis kararını 2/3'lük çoğunluk sağlanmamasından dolayı iptal etti. Devlet Bahçeli Bulvarı yazılı tabelaların indirmesi için emir vermesi gereken Büyükşehir Başkanı Hüseyin Sözlü'nün bugüne kadar harekete geçmemesi, "Sözlü Valiliğin kararını hiçe sayıyor" olarak nitelendirildi.

BİZE ULAŞIN