Bombacı terörist: PKK ve YPG aynı terör örgütüdür

Adana’da 7 noktaya bombalı araçlarla saldırı düzenleyecek olan teröristlerden üniversite öğrencisi İhsan O., “PKK ile YPG ayrı terör örgütüdür. Amaçları Kürdistan devletini kurmak” dedi

Bombacı terörist: PKK ve YPG aynı terör örgütüdür

Adana'da 7 bomba yüklü araçla havalimanı, kaymakamlık ile polis merkezlerine eş zamanlı eylem hazırlığı içindeyken 21 kilo TNT,1 kilo C4 ile 2 el bombasıyla birlikte yakalanan üniversite öğrencisi bombacı İhsan O.'nun yasa dışı kanlı terör örgütü PKK'nın üst düzey yöneticilerinden Murat Karayılan tarafından diğer teröristler gibi denetlenmeden geçtiği ortaya çıktı. Kobani'de eğitim alan bombacının emniyette verdiği ifadede, "Murat Karayılan kampı ziyaret edip denetlemelerde bulundu. Daha sonra 'hepiniz yolu açık olsun' dedikten sonra ayrıldı" dediği öğrenildi.

BOMBALAYACAKLARDI
Adana'da polisin gerçekleştirdiği operasyonla yakalanan bombacıların üzerinden Şakirpaşa Havalimanı, Ceyhan Kaymakamlığı ve 5 polis merkezine yönelik düzenlenecek bombalı saldırıyla ilgili talimatlar içeren dokümanlar çıkmıştı. Emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edilen bombacı İhsan O. ile birlikte toplam 5 kişi tutuklanarak cezaevine konuldu.

ÖZEL OLARAK SEÇİLDİ
Kobani'de üst düzey YPG'li terörist tarafından bomba eğitimi alan ve üzerinde Türkçe ve Kürtçe yazılı "bomba kullanma talimatnamesi" ile eylemden sonra ne yapılacağına dair notlar bulunan Dicle Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği 1'inci sınıf öğrencisi İhsan O.'nun, emniyetteki ifadesinde, "PKK'ya katıldım. Daha sonra örgüt ile birlikte Kobani'ye geçtik. Burada bir kampta YPG'liler tarafından bomba eğitimi aldım. Eğitim görürken kampa Murat Karayılan geldi. Bizi denetledikten sonra 'yolununuz açık olsun' diyerek ayrıldı. PKK ile YPG aynı terör örgütü. Amaçları Irak'ın kuzeyinde Kürdistan devleti kurmak. Bu kampta 3 ay boyunca eğitim gördüm. Ekonomik ve siyasi amaçlı olarak Adana özel olarak seçildi" dediği öğrenildi.

BİZE ULAŞIN