Hedefi vurdular

Yüreğir Avrasya Geleneksel Okçuluk Müsabakalarında heyecan fırtınası esmeye başladı. 16 ülkeden gelen yarışmacılar at üzerinde yayını gererek oklarıyla hedefi vurdu

Hedefi vurdular

Türkiye'nin en büyük geleneksel okçuluk müsabaka ve şenlikleri olan ETRAC'ın düzenlediği 8'inci Avrasya Uluslararası Geleneksel Okçuluk Müsabakaları dün başladı. Adana'nın Sarıçam ilçesi Mustafalar mesire alanında 2 gün sürecek olan müsabakalara 19 ülkeden 600 yerli, 120 yabancı sporcu katıldı. Dereceye girmek için mücadele eden okçular performanslarıyla alkış aldı.

BÜYÜK GURUR YAŞADIK
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın ana sponsorluğunda Yüreğir Kaymakamlığının girişimleri ve Yüreğir Belediyesinin sahiplenmesi ile yapılan müsabakaların açılışında konuşan Belediye Başkanı Mahmut Çalışkan, "Atlı okçuluk ve yaya okçuluk olarak iki kategoride gerçekleşen müsabakalara ev sahipliği yapmak bizim için büyük bir gurur. Tüm sporculara başarılar diliyorum" dedi.

OK ATIŞIYLA START ALDI
Kayseri Atlı Okçuluk Spor Başkanı Sami Genel ile Kemankeş Okçuluk Kulüp ve Dünya Geleneksel Okçuluk Federasyonu Başkan Yardımcısı Metin Ateş tarafından yönetilen müsabakalar Yüreğir Kaymakamı Fatih Genel'in at üzerinde ok atışıyla start aldı.

BİZE ULAŞIN