HKÜ’de ilk hukuk dersi Abdullah Tancan’dan

Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin Hukuk Fakültesi’nin yeni binası törenle hizmete girdi. 50 öğrencisi bulunan Fakültede ilk dersi Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı müsteşar yardımcısı Abdullah Tancan verdi

HKÜ’de ilk hukuk dersi Abdullah Tancan’dan

Hasan Kalyoncu Üniversite (HKÜ) Hukuk Fakültesi'nin yeni binası Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Abdullah Tancan'ın da katıldığı törenle açıldı. Törene, Rektör Prof. Dr. Tamer Yılmaz, Mütevelli Heyeti Başkanvekili Haluk Kalyoncu, akademik kadro ve öğrenciler katıldı. Müsteşar Yardımcısı Tancan, ilk derste enerji hukukunu anlattı.

TEORİ VE PRATİK
Hukuk fakültesinin içerisine kurgusal bir mahkeme salonu yaptıklarını söyleyen HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, "En çağdaş hukuk fakültelerinden birini açtık. Modern bir donanım sistemi var. Amfilerimiz, dersliklerimiz akıllı amfi sistemiyle donatıldı. İçinde bulunduğumuz mahkeme salonu kurgusal bir mahkeme salonu burada eğitimde pratik ve teoriyi bir arada yapıyoruz" dedi. HKÜ Mütevelli Heyeti Başkanvekili Haluk Kalyoncu, "Hukuk fakültemiz tek fakülte, tek bina olarak Türkiye'deki diğer üniversitelere de örnek bir şekilde farklı amfilerde kendi mahkeme salonunda öğrencilerin ikinci ve üçüncü sınıftan itibaren avukatlığa, hâkimliğe ve meslek hayatına hazırlanacak çok muhteşem bir fiziki alanlar oldu.Şu an 50 öğrencimiz mevcut" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN