Başarı ile temsil edildi

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Slovenya’da gerçekleştirilen 34. Dünya Spor Hekimliği Kongresi’nde başarıyla temsil edildi

Başarı ile temsil edildi
Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Hastanesi Spor Hekimliği Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Hasan Ulaş Yavuz Slovenya'nın başkenti Ljubljana da düzenlenen 34. Dünya Spor Hekimliği Kongresi bünyesinde yer alan 'Sports Physician Development Course' davetli konuşmacı olarak katıldı.

SON GELİŞMELER ANLATILDI
Her iki yılda bir yapılan kongrenin bu yılki organizasyonu Türkiye ve Slovenya Spor Hekimleri Birliklerinin ortaklaşa organizasyonuyla gerçekleştirildi. Dünyanın birçok yerinden çok sayıda araştırmacı ve klinisyenin çalışmalarını paylaşma olanağı bulduğu kongrede sporun sağlık üzerine etkileri ve sporcu sağlığıyla ilgili gelişmeler takip edildi.

BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
Kongrede yer alan takım doktorluğu gelişim kursuna rekor sayıda katılım sağlanırken, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Spor Hekimliği Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Hasan Ulaş Yavuz birçok farklı ülkeden takım doktorlarının katıldığı kurs bünyesinde 'Ergogenic aids and supplements', 'Nutrition in elite athletes' ve 'Doping control in elite athletes' eğitimlerini verdi.
BİZE ULAŞIN