Abdulkadir Konukoğlu en güçlü 30 iş insanı arasında

SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, emekli olmasına rağmen kendisine en çok danışılan insanlardan biri olarak ülkenin “En Güçlü 30 İş İnsanı” arasındaki yerini aldı

Abdulkadir Konukoğlu en güçlü 30 iş insanı arasında
SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Capital'in, "Türkiye'nin En Güçlü 30 İş İnsanı" araştırmasında, iş dünyasının en güçlü liderleri arasında yerini aldı. Konukoğlu'nun, listeye girmesi, "15 bin kişiye istihdam sağlayan grubun onursal başkanı. Hayırsever işadamı. 65 yaşında aktif yönetimden çekildi ve başkanlığı kardeşi Zeki Konukoğlu'na bıraktı. Ancak halen fikrine en çok danışılan isimler arasında" şeklinde yorumlandı.

SANKO AİLESİ VURGUSU
Babası Sani Konukoğlu'nun vefatı sonrasında kardeşleri ile el ele, omuz omuza verip kenetlenerek bugünkü düzeye geldiklerini söyleyen Abdulkadir Konukoğlu, SANKO Holding'te dördüncü ve beşinci kuşağın işbaşında olduğuna dikkati çekti. Konukoğlu, "Bugünkü başarımda ve başarımızda, SANKO Holding yönetiminin yanı sıra, SANKO Ailesi'nin ayrılmaz parçası olan çalışanlarımızın da büyük payı var" dedi.

ÇIRAKLIKTAN ZİRVEYE UZANAN YOL
İşletmede çıraklıktan yönetim kurulu başkanlığına kadar her kademede çok çalıştığını anımsatan Konukoğlu, "Ancak, başarımda ve şahsıma tevdi edilen her ödülde, büyük SANKO Ailesi'nin tamamının katkısı var. Kendilerine teşekkür ediyorum" diye konuştu. Bünyesinde 15 bin kişiye istihdam sağlayan SANKO Holding, 2 milyar dolar ciro ve 500 milyon dolarlık ihracat gerçekleştiriyor.
BİZE ULAŞIN