Patlamanın yaraları sarıldı

Gaziantep’te düğüne yapılan kanlı saldırının yaraları sarıldı. Patlamadan etkilenenlere verilen sosyal desteğin yanı sıra sokağın tamamı baştan sona yenilendi, evlere yeni eşyalar alındı

Patlamanın yaraları sarıldı
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep'te bir düğünde meydana gelen terör saldırısının gerçekleştiği sokakta hasar gören ev, iş yeri, cadde ve sokakları onardı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in talimatıyla saldırının gerçekleştiği Akdere Mahallesindeki patlamadan etkilenen tüm yapıların iç ve dışında sıva, boya, kapı ve pencere ile işyerlerinin kepenkleri yenilendi. Yenileme çalışmaları kapsamında, sokakta camları kırılan evlere yeni cam ve kapı takılırken, binalar yeniden boyandı. Patlamada yakınları kaybeden veya yaralananların psikolojik ve sosyal sorunlarına da el atılırken, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri de patlamada hayatını kaybeden ve yaralıların yakınlarının bulunduğu hastanelerde psikolojik destek vermeye devam ediyor.

HER ŞEYİYLE YENİLENDİ
Öte yandan sosyal yardım çalışmaları kapsamında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sosyal Araştırma Merkezi tarafından bölgedeki terör mağduru 56 ailenin sosyal incelemesi yapılarak ihtiyaçları tespit edildi. Yapılan tespitlerden sonra ailelere buzdolabı, çamaşır makinesi, fırınlı ocak, kanepe ve halı yardımı yapıldı.
BİZE ULAŞIN