GTO’da Yener gitti Konukoğlu geldi

GTO’da Yener gitti Konukoğlu geldi
Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Meclis Başkanlığına Settar Konukoğlu seçildi. 15 Temmuz gecesi sosyal medyada yaptığı paylaşım nedeniyle bir süre cezaevinde kaldığı için meclis başkanlığı düşen Ali Yener'den boşalan koltuk için seçim yapıldı. İbrahim Aksu'nun Eyüp Bartık'ın isteğiyle çekilmesi sonucu seçime tek başına giren Settar Konuoğlu 86 oyun 85'ini alarak seçildi.

AKSU BAŞKANVEKİLİ
Konukoğlu'ndan boşalan meclis başkanvekilliği için ise iki aday yarıştı. Adaylardan İbrahim Aksu 44, Hüseyin Gezinmez de 40 oy aldı. 2 oyda geçersiz sayıldı. Meclis Başkanı Konukoğlu'na yeni görevinde başarılar dileyen Bartık, odanın birlik ve beraberliğinden yana karar alarak adaylıktan çekilen Aksu'yu da bu duruşu karşısında takdir ettiğini belirtti.

BERABERLİK VURGUSU
Türkiye'nin gelecek hedeflerine daha hızlı ulaşabilmesi için herkesin daha fazla çalışması gerektiğini belirten Bartık, "Ülkemizin refahı ve huzuru her şeyin üzerindedir. Birey ve kurumlar, şahsi çıkarlarını bir kenara atarak ülkesi için daha çok çalışmalıdır. Bugün yapılan seçimle bir kez daha gördük ki birlik ve beraberlikle aşılamayacak hiçbir sorun yoktur" dedi.
BİZE ULAŞIN