Telefon hırsızları kameraya takıldı

Telefon hırsızları kameraya takıldı

Şehir dışında bulunan Mete Uğuz, işyerindeki hırsızlığı cep telefonundaki güvenlik kamerasından gördü. Personelini aramasına rağmen hırsızlığa engel olamadı

Mersin'in Erdemli ilçesinde, telefon bayisine giren 2 hırsız, 5 dakika içerisinde görevliyi oyalayarak 5 bin lira değerindeki 2 adet telefonu alarak kayıplara karıştı. Olay esnasında Mersin'de bulunan ve hırsızlığı cep telefonundaki güvenlik kamerasından gören işyeri sahibi Mete Uğuz'un (39) personelini uyarması işe yaramadı. Polis, güvenlik kamerasından eşkalini belirlediği 3 zanlıyı yakalamak için çalışma başlattı.

ÇEKMECEYİ AÇIP ALDI
Güvenlik kamerası görüntülerini polise verdiğini anlatan Uğuz, "İş yerimin güvenlik kamerası cep telefonuma kayıtlı olduğu için sürekli kontrol ediyordum. Bir anda personel haricinde bir kişinin telefon çekmecesini açıp telefonu alarak dükkândan çıktığını gördüm. Personeli uyarmak için hemen aradım ama hırsızlar iş yerini terk etmişlerdi. İş yerinin güvenlik kamerasından kontrol ettik. Hırsızlar 3 kişi. İkisi dükkânda iken 3'üncüsü lüks bir araçta bekliyordu" dedi.
BİZE ULAŞIN