Magandalara ömür boyu hapis istendi

Adana’da sokakta çıkan silahlı çatışmada Meryem Derinpikal ile Adilcan Ortatepe’nin ölümüne neden olan 2’si çocuk 4 kişi hakkında 2’şer kez ömür boyu hapis istemiyle dava açıldı

Magandalara ömür boyu hapis istendi

Adana'da alkol alma yüzünden sokakta meydana gelen silahlı kavgada, 16 yaşındaki lise öğrencisi Adil Can Ortatepe ile 47 yaşındaki Meryem Derinpikal'ı av tüfeğiyle öldürdükleri iddia edilen 2'si çocuk 4 kişi hakkında "Yaşı küçüğü öldürme, adam öldürme ve öldürmeye teşebbüs, yaralama" suçlarından 2'şer kez ömür boyu ve 20'şer yıl hapis istemi ile dava açıldı. Tutuklu sanıklar Adana 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıkacak.

KAVGAYA AİLELER KARIŞTI
Olay, 12 Mayıs'ta Akdeniz Mahallesi 500. Sokak'ta meydana geldi. İddialara göre şöyle gelişti: Yaşları 16 ve 17 olan kuzenler F.B. ile C.B. evlerinin önüne park ettikleri otomobilde alkol almaya başladı. Ünal Sakar, küfürlü konuştukları ileri sürülen kuzenlere tepki gösterince kavga çıktı. Uğur Birkeser kavgayı ayırırken F.B.'ye yumruk attı. Kavgaya aileler de karışınca olay büyüdü. F.B., C.B. Ayhan (24) ile Özgür Boduk (29), pompalı tüfek, sopa ve bıçakla karşı tarafa saldırdı.

BİLEREK VE İSTEYEREK
Rast gele açılan ateş sonucu evine gitmekte olan lise öğrencisi Adilcan Ortatepe, Mert Endukar ve ekmek almaya giden Meryem Derinpikal yaralandı. Adilcan Ortatepe ile 2 çocuk annesi Meryem Derinpikal can verdi. Kardeş olan C.B. ağabeyleri Ayhan ve Özgür ile kuzenleri F.B. tutuklandı. Soruşturmayı tamamlayan Cumhuriyet savcısı, 2 büyük sanık ve suça sürüklenen çocuklar hakkında dava açtı. Kimin ateş açtığının belirlenemediğinin, 2 tüfeğin kullanıldığının belirtildiği iddianamede "Suça sürüklenen çocuklar ile Özgür ve Ayhan'ın, fikir ve eylem birliği içinde hareket ettikleri, kalabalığın üzerine bilerek ve isteyerek birden fazla ateş ettikleri anlaşılmıştır" denildi.

BİZE ULAŞIN