Akçınar’dan bir başarı daha

Mersinli milli okçu Aleyna Akçınar, Türkiye Kupası’nda ikinci oldu ve 2017 Büyükler Milli Takım aday kadrosunda yer almayı başardı

Akçınar’dan bir başarı daha
Nokta Okçuluk Mersin Spor Kulübü'nün milli sporcusu Aleyna Akçınar, İzmir'de düzenlenen Türkiye Kupası'nda ikinci olarak gümüş madalyaya uzandı. Akçınar, 2017 Büyükler Milli Takım aday kadrosunda yer almayı da başardı. 32 sporcunun birincilik mücadelesi verdiği turnuvanın Makaralı Yay Büyük Bayanlar kategorisinde başarılı bir performans sergileyen Akçınar, "Hedefim Türkiye şampiyonu olmaktı ancak ikincilik'te yetindim" dedi.
"Önümüzdeki süreçte turnuvalara daha iyi hazırlanıp altın madalya kazanmak istiyorum" diye konuşan Aleyna, "Milli takım aday kadrosunda yer aldığım için de son derece mutluyum. Ay-yıldızlı takımda kalıcı olup, ülkemi uluslararası arenada temsil etmek istiyorum" dedi.
Nokta Okçuluk Mersin Spor Kulübü Başkanı ve sporcunun Antrenörü Aytekin Ataş ise, "Aleyna milli takım aday kadrosunda yer almayı başardı. Hedefimiz 2017 yılında Aleyna'nın ülkemizi uluslararası arenada başarı ile temsil etmesidir. Bunu başaracağına yürekten inanıyorum" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN