Gaziantep’te DEAŞ’ın sokağı bile olamaz

Gaziantep’te DEAŞ’ın sokağı bile olamaz

Katıldığı televizyon programında “Gaziantep’te DEAŞ mahallesi var” diyen eski CHP milletvekiline tepkiler büyüyor. Muhtar Ökkeş Titiz de Gökhan Günaydın’a veryansın etti

Eski CHP Ankara Milletvekili Gökhan Günaydın'ın katıldığı bir televizyon programında "Gaziantep'te DEAŞ mahallesi var" sözüne Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'den sonra Gaziantep'teki mahalle muhtarları da sert tepki gösterdi. Türkiye Muhtarlar Derneği Federasyonu Başkan Yardımcısı Ökkeş Titiz, DEAŞ'ın Gaziantep'te mahallesi değil çıkmaz sokağının bile olamayacağını söyleyerek, "Kentimizi kimsenin kirletmesine izin vermeyiz" dedi.

'GÖSTERSİN BİZE MAHALLEYİ'
Türkiye Muhtar Derneği Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Muhtarlar Derneği Başkanı Ökkeş Titiz, çok hassas dönemden geçtiğimiz şu günlerde eski bir milletvekilinin televizyona çıkıp Gaziantep ile ilgili mesnetsiz iddialarda bulunmasının gülünç olduğunu belirterek, "Bu sözlere kargalar bile güler. Vekillik yapmış bir insanın böylesine tutarsız konuşması hiç hoş değil. Gelsin nerede DEAŞ mahallesi varsa bize göstersin. Gösteremezse kendisini yalancı ilan edeceğiz" diye konuştu.

O UNVAN BOŞUNA ALINMADI
Gaziantep'in 9 ilçesi, 75 mahallesi bulunduğunu belirten Ökkeş Titiz şöyle dedi: "DEAŞ'ın burada ne mahallesine ne de çıkmaz sokağı olur. Biz Gaziantepliyiz. 6317 şehit vererek gazilik unvanını almışız. O şerefli onura sahip olmuşuz. Sanayisiyle, kültürüyle, mutfağıyla ün salmış bir kente bu tür yakıştırmalar yapmak doğru değil. Gaziantep'i çekemeyenler her zaman yalan ve iftiralarla bizi karalamaya çalıştı. Herkes haddini hududunu bilerek konuşmalı Kimsenin yalan yanlış konuşmaması lazım."
BİZE ULAŞIN