Nizip’te FETÖ operasyonu

Nizip’te FETÖ operasyonu
Gaziantep'in Nizip ilçesinde, kapatılan TUSKON'a bağlı Nizip Sanayici ve İşadamları Derneği (NASİAD) üyesi işadamlarından, FETÖ üyesi olmak ve örgüte maddi destek sağladıkları gerekçesiyle biri avukat 15 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında 9 ay önce aynı suçlamayla kapatılan Özel Medinas Hastanesi'nin sahibi Murat Kızılaslan da bulunuyor.

İŞADAMI VE AVUKATLAR
Sabah saatlerinde zanlıların ev ve işyerlerine düzenlenen operasyonda, çok sayıda belge ile bilgisayar ve dijital verilere el konuldu. Gözaltına alınanlar arasında bir dönem FETÖ'nün Nizip'teki tüm okul ve dershanelerinin mütevelli heyeti başkanlığı ile TUSKON bağlı NASİAD başkanlığını da yapan Murat Kızılaslan ile örgütün avukatlarından olduğu belirtilen İbrahim Halil Ç.' de bulunuyor.

ADLİYEYE SEVK EDİLECEK
Murat Kızılaslan yaklaşık 9 ay önce de "FETÖ terör örgütüne maddi destek sağladığı" gerekçesiyle gözaltına alınmış ve adli kontrol şartı uygulanmıştı. FETÖ'ye üye olmak ve örgüte maddi destek sağladıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 15 kişinin sorguları sürüyor. Gözaltına alınan şahısların, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi.
BİZE ULAŞIN