Köylü suyunu alacak halk piknik yapacak

Köylü suyunu alacak halk piknik yapacak

Osmaniye Valisi Kerem Al, 30 bin metreküp kapasiteli Karacalar Sulama Göleti’nin hem ihtiyacı karşılayacağını, hem de bir mesire alanı olarak kullanılacağını söyledi

  • Güney
  • Cumartesi 16.10.2016
Osmaniye Valisi Kerem Al, İl Koordinasyon Kurulu toplantısının ardından, toplantıya katılan ilçe kaymakamları, ilçe ve belde belediye başkanları, kamu kurum bölge ve il müdürleri ile birlikte Karacalar Sulama Göleti'nde incelemelerde bulundu. Göletin kapasitesinin 30 bin metreküp olduğunu belirten Vali Al, Karacalar köyü ve civar mahallelerin sulama ihtiyacını karşılayacak olan göletten, olası bir orman yangını durumunda helikopterlerin su alabileceğini de belirtti.

"EVİNİZ GİBİ KORUYUN"
Karacalar Sulama Göleti'nin aynı zamanda manzarasıyla kente ayrı bir güzellik kazandırdığını da kaydeden Vali Al, göletin etrafındaki yeşil alanın vatandaşların piknik yapabileceği bir alan olduğunu söyledi. Vali Al, Karacalar Sulama Göleti ile birlikte Karaçay Rekreasyon Alanı'nın Osmaniye'nin değeri olduğunu ifade ederek, vatandaşlardan bu piknik alanlarını kendi evleri gibi benimsemelerini, temiz tutmalarını, özen göstermelerini ve korumalarını istedi.
BİZE ULAŞIN