Rakiplerinin korkulu rüyası

Rakiplerinin korkulu rüyası

Adanalı Sergen Curabaz 2.07’lik boyu ile Türkiye’nin en uzun tekvandocusu unvanına sahip. Dev gibi görünümü ile rakiplerinin korkulu rüyası olan Sergen, “Rakip bulmakta zorlanıyorum” dedi

O Türkiye'nin en uzun boylu tekvandocusu. Daha 17 yaşında olmasına rağmen 2.07 metrelik boyu ile rakiplerinin korkulu rüyası olan Adanalı Sergen Curabaz, bu fiziğiyle basketbolcu sanılsa da o uzak doğu sporuna gönül verdi. Katıldığı şampiyonalarda rakiplerine hem boy hem de güç olarak fark atan Sergen Curabaz, "Şampiyonalarda boyuma yakın rakip bulmakta zorlanıyorum" dedi.

TRANSFER TEKLİFİ ALDI
Sarıçam Spor Lisesi 4. sınıf öğrencisi Sergen Curabaz, "Tekvandoya 2009 yılında Mavi-Lacivertlim Spor Kulübü'nde başladım. Bu süre içinde boyumun uzunluğu nedeniyle Türkiye'deki birçok basketbol, voleybol ve atletizm kulübünden transfer teklifi aldım. Ancak ben tekvandoya ilgi duydum. Türkiye'nin en uzun boylu tekvandocusu olmak bana ayrı bir mutluluk veriyor" diye konuştu.

UZAMAYA DEVAM EDİYOR
Sayısız Türkiye şampiyonluğu, Balkan derecesi, Kulüpler Avrupa birinciliği ve ikinciliği bulunan başarılı sporcu, "Tekvando camiası beni 'Adanalı dev çocuk' olarak tanıyor. Yaşımın genç olması nedeniyle boyum her geçen gün uzamaya devam ediyor. Uzun boyumla daha büyük başarılara imza atacağım. Bu konuda benden desteğini esirgemeyen antrenörüm Ahmet Özdağ'a teşekkür borçluyum" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN