Lokman Hekim ve Şahmeran Efsanesi sahneye taşınıyor

Turgut Bağır’ın yazıp yönettiği “Lokman Hekim ve Şahmeran Efsanesi” adlı oyun kasım ayından itibaren sahnede olacak

Lokman Hekim ve Şahmeran Efsanesi sahneye taşınıyor

Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları 2016-2017 tiyatro sezonunu açtı. Bu yıl, geçmiş yıllarda sahnelenmiş oyunlara dört yeni oyun daha ekleyerek sezonu açan Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, bir de Çukurova bölgesinde dilden dile anlatılarak bugüne kadar gelmiş bilindik bir efsaneyi kasım ayından itibaren tiyatro sahnelerine taşıyor.

HÜZÜNLÜ TRAJİK ÖYKÜ
Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro/ Oyunculuk Anasanat Dalı öğretim elemanlarından Turgut Bağır'ın yazıp yönettiği "Lokman Hekim ve Şahmeran Efsanesi" adlı oyun, ortaokul ve lise öğrencileri yaş gurubuna yönelik bir gençlik oyunu olarak hazırlandı. Oyunda kral, Şahmeran ve Lokman Hekim'in birbirleriyle kesişen hüzünlü ve trajik öyküsü, şiirsel dille anlatılıyor.

KASIM AYINDAN İTİBAREN
Oyunun dekor-kostüm tasarımını Bengisu Mukiyen'in yaptığı belirtildi. Engin Yüksel, Merve Giritlioğlu Yeşil, Tufan Naharcı, Semih Yeşil, Kemal Burak Alper, Feridun Yıldırım, İlter Şen, Orhan Kuşçu, Sinem Culfa, Fatih Sarı, Haydar Şahin, Ahmethan Çelebi, Tekin Çetin, Adnan İrtük'ün rol aldığı oyun, kasımdan itibaren perde açacak.

BİZE ULAŞIN