Mersin Büyükşehir’e jüri özel ödülü verildi

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 2016 Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulamaları Yarışması’nda Evsel Katı Atıklardan Elektrik Enerjisi Üretilmesi Projesiyle jüri özel ödülüne layık görüldü

Mersin Büyükşehir’e jüri özel ödülü verildi

Bu yıl 25'incisi düzenlenen 'Sağlıklı Kentler İçin Yenilenebilir Enerji' temalı, Sağlıklı Kentler Birliği toplantısı Mersin Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşti. 2016 Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulamaları Yarışması Ödül Töreninde 8 belediye ödüle layık görülürken, Mersin Büyükşehir Belediyesi Evsel Katı Atıklardan Elektrik Enerjisi Üretilmesi Projesi ile jüri özel ödülünü aldı.

YENİLENEBİLİR ENERJİ
Sürdürülebilir bir yaşam standardı oluşturmanın yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı ile mümkün olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, "Mevcut kaynakların gittikçe azalması, hatta tükenmesi, çevre kirliliği nedeniyle mevcut kaynakların kullanılabilirliğinin azalması, kaynakların kullanımında verimlilik artışını zorunlu hale getirdi" dedi. Çevre bilincinin gelişmesine yönelik çalışmalara önem verdiklerini ifade eden Başkan Kocamaz, "Kanunların verdiği yetki ve sorumluluklar çerçevesinde olağanüstü bir gayret göstererek üzerimize düşen sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz. Halkımızın ve çocuklarımızın günlük hayatlarında çevre bilinciyle hareket etmeleri konusuna ayrı bir önem veriyoruz" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN