Başkan Şahin’den dünyaya mesaj var

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Ortadoğu ülkelerine barış gelmeden Avrupa ve Amerika’ya gelmez” dedi

Başkan Şahin’den dünyaya mesaj var
Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler - Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Dönem Başkanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Kolombiya'nın başkenti Bogota'da, dünya barışı için önemli mesajlar verdi. Başkan Şahin, UCLG'nin5. Kongresi ve Dünya Yerel ve Bölgesel Liderler Zirvesi'nin Genel Kurulu'nda kurul üyeleri ve katılımcılara seslendi.

"HOŞGÖRÜLÜ OLMALIYIZ"
Genel Kurul'da Ortadoğu ve Gaziantep'in konumunu anlatan Şahin, "Ben şunu çok iyi biliyorum ki Ortadoğu'ya barış gelmeden Avrupa'ya Amerika'ya barış gelmeyecek. Çatışmanın bittiği bir yerde mutlaka gücümüzü birleştirmemiz ve hoşgörüyü empatiyi yapmamız lazım. Aksi takdirde günde milyonlarca göç eden insanları ve yüzlerce hayatını kaybeden çocukları görürüz" dedi. Daha güzel bir dünya için, barış dolu bir dünya için, çocuklara bırakılacak en güzel miras için, daha huzurlu ve sevgi dolu bir dünya için güçlerin birleştirilmesi gerektiğini belirten Şahin, "Bölgeden gelen tüm sorunları çözebilmemiz için siz UCLG üyelerinin desteğine ihtiyacımız. UCLG'nin bütün paydaşlarına ihtiyacımız olduğunu belirtmek istiyorum" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN