Bir litre mazota muhtaç oldular

Uçan kuşa borçlanan Adana Büyükşehir Belediyesi yakıt alacak parayı bulamaz hale geldi. Mazot yokluğundan Yol İşleri ekipleri üç gündür hizmet veremiyor. Sözlü’nün umudu ise yumurta satışı

Bir litre mazota muhtaç oldular
Büyükşehir'in borçlanmasına ve ekonomik durumuna yönelik eleştirilere sert tepki gösteren Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün başı dertten kurtulmuyor. İddialara göre, ekonomik krize giren Büyükşehir, sıfırı tüketti. Yakıt alacak para kalmadığı için Yol İşleri Müdürlüğü'nde işler durma noktasına geldi. Deposu boşalan araçların 3 gündür şantiyeden dışarı çıkamadığı belirtildi. Maddi krizdeki Büyükşehir ise umudunu personeline zorla satmaya çalıştığı yumurtaya bağladı.

PARA SUYUNU ÇEKTİ
Göreve geldiği günden bu yana Büyükşehir ve ASKİ adına 508 milyon TL borç alan ve tarihinde ilk kez ASKİ'nin borçlanmasına neden olan Başkan Hüseyin Sözlü, zor günler geçiriyor. Daha öncede taşeron işçilerinin maaşlarının gecikmeli ödenmesinden dolayı ekonomik kriz haberiyle gündeme gelen Büyükşehir'in kasasının tamtakır olduğu öne sürüldü. Bir litre mazotu kalmadığı için hareket kabiliyetini yitiren Büyükşehir'de hizmetlerde önemli aksamalar yaşanıyor.

UMUT YUMURTADA
Maddi kriz özellikle Fen İşleri Daire Başkanlığı'na bağı Yol İşleri Müdürlüğü'ndeki hizmetleri vurdu. Son olarak 40 litre yakıtını da harcayan Yol İşleri Müdürlüğü, kapısına kilit vuracak duruma geldi. Depoları boş olan şantiyedeki araçların hizmet bölgelerine gidemediği belirtilirken aynı sorunun diğer birimlerde de yaşandığı kaydediliyor. Tarihinin en zor günlerini yaşayan Büyükşehir'de personele zorla satılmaya çalışılan yumurtalardan gelecek paraya bel bağlanmış durumda.

İŞÇİDEN PARA KESİLİYOR
Büyükşehir Belediyesi 'biyumurta' markasıyla piyasaya sürdüğü yumurtaları kendi personeline de zorla satmaya başladı. Personelden en az 30 adetlik bir kep yumurta alması istenirken, her birimde kimin kaç adet yumurta aldığının tespiti için çalışmalar yapıldığı, hazırlanan listelerin ilgili birim yetkililerine teslim edildiği bildirildi. Bu arada Büyükşehir'de ilaçlama biriminde çalışan işçilerinden hiçbir açıklama ve gerekçe gösterilmeden Ağustos'ta 46, Eylül'de ise 120 TL para kesildiği, bir aylık maaşlarının da ödenmediği öne sürüldü.
BİZE ULAŞIN