750 yıllık kuyunun suyunu zehirlediler

Silifke ilçesine bağlı Sömek Mahallesi’nde asırlardır kullanılan kuyudaki su, bir anda bembeyaz oldu. Mahalle sakinleri, yetkililerin kuyudan numune alıp suyu analiz etmesini istiyor

750 yıllık kuyunun suyunu zehirlediler
Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Sömek Mahallesi'nde bulunan ve 750 yıldır kullanılan kuyudaki su, içine karışan belirsiz bir madde yüzünden içilmez hale geldi. Mahalle sakinleri, ataları tarafından insan gücüyle açtırılan kuyudaki suyun son zamanlarda renginin bozulduğunu ve içilmez hale geldiğini belirterek yetkililer tarafından suyun araştırılmasını istediler.

KİREÇ GİBİ OLDU
Sömek Mahallesi sakinleri tarafından asırlardır kullanılan kuyudaki su, yaz başından itibaren kirlendi. Kuyudan su çeken bir vatandaşın, suyun kireç gibi bir görünümüne büründüğünü görmesi vatandaşları tedirgin etti. Birilerinin buraya zehirli madde döktüğünden şüphelenen Sömek sakinleri yaklaşık üç aydır kuyuyu kullanmadıklarını söyledi.

"ASILARDIR İÇİYORUZ"
Mahalle sakinlerinden Cengiz Ünver, "Bu kuyudan bütün köy halkı faydalanıyordu. Çevre köylerden keçi ve koyun otlatan vatandaşlar kuyudan su çekerek hayvanlarını suluyordu. Biz de yıllardır bu suyu içiyorduk. Fakat bu yıl yaz başında suyu çektiğimiz zaman renginin beyaz olduğunu gördük. Asırlardır kurumayan kuyudaki suyun bir an önce analiz edilmesini istiyoruz" dedi.

"SUYUN RENGİ DEĞİŞİNCE İÇEMEZ OLDUK"
Mahalle Muhtarı İsmail Ölmez, "Buradan analiz için su almaları yönünde yetkililerle görüşeceğim. En kısa zamanda suyun neden bu hale geldiği konusunda aydınlatılmayı bekliyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN