Beş yıl hapisten kitapla kurtuldu

Uzlaştırma Bürosu’nun devreye girmesiyle kütüphanesi olmayan okula kitap bağışlayan Ş.A. davadan kurtuldu

Beş yıl hapisten kitapla kurtuldu
Adana'da, trafikte yol verme meselesi nedeniyle çıkan tartışmada 'Kasten Yaralama' ve 'Hakaret' suçları sonucu haklarında soruşturma başlatılan iki kişi, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosu tarafından görevlendirilen uzlaştırmacı aracılığıyla anlaştı. Uzlaştırma sonucunda, Ş.A., şikayetçinin talebi üzerine kütüphanesi olmayan bir okula Türk ve dünya klasiklerinin de bulunduğu 112 kitap bağışlayarak, mahkemede toplamda 5 yıl hapis cezası istemiyle yargılanmaktan kurtuldu.

DARP ETTİ
Serkan Kocaöz, 1 Temmuz 2016'da otomobiliyle tek yön sokakta evine doğru giderken, aracıyla ters yönden gelen Ş.A.'yı uyarınca tartışma çıktı. Sinirlenerek araçtan inen Ş.A., Kocaöz'ü darp ederek hakaret etti. Kocaöz, polise giderek Ş.A. hakkında şikayetçi oldu ve soruşturma başlatıldı. Kocaöz ile Ş.A., uzlaşmayı kabul ettiklerini bildirince dosya, Uzlaştırma Bürosu Savcısı Murat Kalkan tarafından uzlaştırmacı Ahmet Tangör'e verildi.

OKULA KİTAP BAĞIŞI
Uzlaştırmacı Ahmet Tangör, şikayetçi Serkan Kocaöz ile görüşüp uzlaşma şartı ve talebini aldı. Kocaöz, kendisi için bir şey istemediğini, Adana Çobanoğlu Ticaret Meslek Lisesi'ne kurulacak kütüphane için kitap bağışı yapması halinde uzlaşacağını söyledi. Bu teklifi olumlu bulan Ş.A., davacı Kocaöz ile el sıkışıp, okulla 112 kitap teslim etti.
BİZE ULAŞIN