PTT Evleri’ne kapalı semt pazarı yapılıyor

PTT Evleri Mahallesi’ne kapalı semt pazarı müjdesi veren Mahmut Çelikcan, “Birkaç mahallenin ortak kullanacağı semt pazarları sayesinde görüntü kirliliği ortadan kalkacak” dedi

PTT Evleri’ne kapalı semt pazarı yapılıyor
Yüreğir'in ikinci kapalı semt pazarı PTT Evleri Mahallesine yapılıyor. Başkan Mahmut Çelikcan, uygun yer bulunduğunda diğer mahallelere de kapalı semt pazarı yapacaklarını belirterek "Yüreğir'de vatandaşlarımızın alışverişlerini rahat yapabilmeleri amacıyla kapalı semt pazarı sayısını artıracağız. Bunun için Yüreğir'de yaptığımız kentsel dönüşümü, içerisinde kapalı semt pazarı olacak şekilde planlayacağız" dedi.

İDARİ BİNALAR OLACAK
Yüreğirli vatandaşları kışın yağmurdan ve çamurdan, yazın ise sıcaktan ve tozdan koruyup rahat alışveriş yapmalarını sağlamak amacıyla kapalı semt pazarlarını çoğaltacaklarını belirten Çelikcan, "Yüreğir'e ilk kapalı semt pazarını Serinevler Mahallesi'ne yaptık. İkincisini PTT Evleri'ne yapıyoruz. İnşaatı hızla devam ediyor. 3 bin 814 metrekare kapalı alanı olan pazarın içerisinde idari bina da olacak. Amacımız kapalı semt pazarı sayısını artırarak sokaklara kurulan semt pazarlarına son vermek" diye konuştu. Çok amaçlı olarak yapılacak kapalı semt pazarlarından vatandaşlar farklı şekillerde yararlanacak. Semt pazarının olmadığı günlerde gençler spor yapabilecek. Dernekler, sivil toplum örgütleri, buraları kermes ve toplantı amaçlı da kullanabilecek. Kapalı semt pazarları, kurban bayramlarında ise kurban kesim merkezi olarak hizmet verecek.
BİZE ULAŞIN