Fuhuş şifresi ‘Boya var mı?’

Adana’da fuhuş çetesi lideri, 14 yaşındaki kızına çağrı merkezi görevi yaptırdı. Gelen telefonlara bakan kız, şifre olarak ‘Boya var mı’ diyen müşterileri kadınlara yönlendirdi

Fuhuş şifresi ‘Boya var mı?’
Adana'da çocuk kaçırma, darp, tehdit ve şantajla ağına düşürdüğü kadınlara zorla fuhuş yaptıran bir çete çökertildi. Çete lideri Ömer B.'nin 14 yaşındaki kızı E.B.'yi adeta bir çağrı merkezi görevlisi gibi kullandığı, küçük kızın gelen telefonlara bakarken şifre kullandığı, "boya var mı?" diye soran müşterileri fuhuş yapılan evlere yönlendirdiği ortaya çıktı. Adana polisi düzenlediği operasyonla 16 kadını çetenin elinden kurtarırken, hâkim karşısına çıkarılan çete lideri Ömer B. ile Muhammet U. tutuklandı. Küçük E.B. ile birlikte 11 kişiye adli kontrol şartı uygulandı.

ŞANTAJ VE TEHDİT
Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Ahlak Büro Amirliği ekipleri, Adana merkezli Mersin, Osmaniye, Kahramanmaraş'ta bir fuhuş çetesinin kadınların çocuklarını kaçırdığı, kadınları darp ettiği, çıplak fotoğraflarını çekerek tehdit ve şantaj yöntemiyle fuhuş yapmaya zorladığı bilgisine ulaştı. "Kedi Ömer" lakaplı çete lideri Ömer B. ile 13 kişilik fuhuş çetesini çökertmek için harekete geçen polis, çete mensuplarının şifre kullandığını, müşterilerin kadın sorarken 'Boya var mı' dediğini, çete liderinin ise fuhuş yapmaya giden kadınlara 'Taksi parasını aldın mı' diye sorduğunu belirledi. Adana polisi, fuhuş çetesini çökertmek için eş zamanlı operasyon düzenledi. Adana merkezli Mersin, Osmaniye ve Kahramanmaraş'ta yapılan operasyonlarda çete lideri Ömer B., kızı E.B., Muhammet U. (31), Rezzan Ş. (36), Süleyman Y. (49), Ender T. (38), Salim T. (38), Mehmet Y. (33), Oğuzhan O. (21), Mehmet D. (36), Ekrem E. (77), Hamdullah İ. (29) ve Şirvan A. (29) gözaltına alındı. Şüpheliler, 'fuhşa teşvik etmek, fuhşa yer temin etmek, fuhşa aracılık yapmak, fuhşu kolaylaştırmak ve insan ticareti' suçlamasıyla adliyeye sevk edildi. Çete lideri Ömer B. ve Muhammet U. tutuklanırken, çete liderinin kızı E.B. ve 11 kişiye adli kontrol şartı uygulandı.
BİZE ULAŞIN