İşkenceden kaçan kayıp oğlunu her yerde arıyor

İşkenceden kaçan kayıp oğlunu her yerde arıyor

  • Güney
  • Pazar 24.10.2016
Mersin'de 2 arkadaşı tarafından kaçılan ve ormanlık alanda işkence yapılırken kaçan 21 yaşındaki Furkan Coşkun her yerde aranıyor. Anne Sinem Coşkun (45), kayıp oğlunu bilmek için sokak sokak arıyor. 9 Ekim'de Mezitli ilçesine bağlı Akdeniz Mahallesi Mızrak Sitesi'nde meydana gelen olayda, iddiaya göre aralarında alacak-verecek sorunu bulunan Sezgin Gümüş (23) ve Ekrem Kaşıkçı (22), arkadaş oldukları Furkan Coşkun'u döverek zorla bindirdikleri otomobille kaçırdı.

İKİ GENÇ TUTUKLANDI
Eski Mezitli Çöplük Alanı'na götürülen Furkan Coşkun, sopalarla dövülürken arkadaşlarının elinden kurtulup kaçtı. Anne Sinem Coşkun, Cumhuriyet savcılığına kayıp başvurusunda bulundu. Bunun üzerine harekete geçen polis ekipleri, güvenlik kamerası görüntülerinden saptadığı Sezgin Gümüş ve Ekrem Kaşıkçı'yı gözaltına aldı. Tutuklanan şüpheliler, ormanlık alanda dövdükleri Coşkun'un ellerinden kurtulup kaçtığını o saatten sonra bir daha kendisini görmediklerini söyledi. İddia üzerine polis ve AKUT ekipleri, özel eğitimli köpeklerin yardımıyla Furkan Coşkun'u ormanlık alanda aradı ancak bir ize ulaşamadı. Bölgede arama çalışması devam ederken, anne Sinem Coşkun da oğlunu aramaya başladı. Yakınları ile birlikte Furkan'ın fotoğraflarını bastıran, Sinem Coşkun elektrik direkleri, parklar, otobüs durakları, minibüslere yapıştırdı. Sinem Coşkun oğlunun fotoğraflarını yoldan geçenlerde göstererek yardım istedi. Sinem Coşkun, arkadaşlarının işkencesinden kaçan oğlu Furkan'ı bulabilmek için sokak sokak dolaşıyor, fotoğraflarını gösterip vatandaşlardan yardım istiyor.

KİMSE İLE SORUNU YOKTU
Anne Sinem Coşkun, oğlunun bir ay önce askerden geldiğini ve kimseyle bir sorunu olmadığını söyledi. Coşkun, "Gece 03.00 sıralarında telefonla bir arkadaşı sitenin içine çağırıyor, tuzağa düşürüyorlar. Furkan'ı döve döve bir aracın içine atıyorlar, kamera kayıtlarında hepsi var. Oğlumun hayatından endişe ediyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN