Babalar oğullarla kampta buluştu

Babalar oğullarla kampta buluştu

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Osmaniye’de düzenlediği ‘Baba Oğul Kamptayız Projesi’ kapsamında, 140 baba ile oğlu Aslantaş Gençlik Kampı’nda bir araya geldi

  • Güney
  • Pazartesi 25.10.2016

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Osmaniye'de ilginç bir etkinlik gerçekleştirdi. 'Baba Oğul Kamptayız' projesi kapsamında, 140 baba ve oğlu Aslantaş Gençlik Kampı'nda buluştu. Bakanlık, 28-30 Ekim tarihleri arasında da 'Anne Kız Kamptayız' projesi ile anne ve kızlarını Aslantaş Gençlik Kampı'nda bir araya getirecek. Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sivil Toplum Kuruluşları ile İlişkiler Daire Başkanı Osman Çetiner, Kız Yusuflu köyünde hayata geçirilen projenin önemli olduğunu söyledi.

AKTİVİTELERE KATILACAKLAR
Kampta babaların oğullarıyla birlikte çeşitli aktivitelere katılacağını anlatan Çetiner, "Kamplarda, toplumun önemli yapı taşı olan ve çağın getirdiği olumsuzluklarla bozulmaya başlayan ailenin korunması, çocukların ebeveynleri ile birlikte zaman geçirmelerinin sağlanması, aralarındaki bağın güçlendirilmesi, kaybedilmeye başlanan milli, manevi, sosyal ve kültürel değerlerimize sahip çıkılması, ailelerin sanal yaşamdan kurtarılması, yeni dostluklar edinilmesi amaçlanıyor" dedi.

BİZE ULAŞIN