Erdoğan Mumcu toprağa verildi

Geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Birko A.Ş’nin eski Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Mumcu, son yolculuğuna uğurlandı

Erdoğan Mumcu toprağa verildi

Niğde'nin en büyük sanayi kuruluşlarından biri olan Birko A.Ş.'nin eski Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Mumcu, son yolculuğuna uğurlandı. Ankara'da bir motosikletin çarpması sonucu yaşamını yitiren 75 yaşındaki Mumcu, Koyunlu köyü Türbe Meydanı'nda kılınan öğle namazının ardından köy mezarlığında bulunan aile kabristanında toprağa verildi. Kazada, Mumcu'nun oğlu Üzeyir Mumcu da yaralanmıştı.

İŞADAMI VE SİYASETÇİ
Niğde'de faaliyet gösteren Birko Anonim Şirketinde uzun yıllar çeşitli kademelerde yönetim kurulu üyeliği, başkan yardımcılığı, yönetim kurulu başkanlığı görevlerini yürüten, ayrıca Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürüten Mumcu, işadamı kimliğinin yanında, siyasi kimliği ile de Niğde'de öne çıkan kişiler arasında yer alıyordu.

SEVİLEN BİR İSİMDİ
AK Parti'den milletvekili aday adaylığı süreci yaşayan 3 çocuk babası Mumcu'nun cenazesi, iş ve siyaset dünyasını bir araya getirdi. Niğde'nin sevilen simaları arasında yer alan Mumcu'nun son yolculuğun Birko A.Ş. çalışanları ve vatandaşlar da yoğun katılım gösterdi. Mumcu, kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.

BİZE ULAŞIN