TURKCELL İMSAKİYE
TURKCELL İLE RAMAZAN

Reçete belli: Kahramanlı

Reçete belli: Kahramanlı

Sahasında Balıkesirspor'a farklı yenilen ve 7 puanla 14'üncü sırada yer alan Akdeniz ekibi Mersin İdmanyurdu'nda işler iyi gitmiyor. İş başına gelen Ali Tekin ve yönetimi de bekleneni veremedi. Takımı maddi sıkıntıdan kurtarmak için hiçbir çaba göstermediği öne sürülen Ali Tekin yönetimi kısa sürede çatlak verdi. Futbol Şube Sorumlusu Serhan Antalyalı, Başkan Yardımcısı, Hasan Hüseyin İpek, Yönetim Kurulu üyeleri Oğuz Karadadaş, Mehmet Duman, Saliha Adıcan ve Nusret Demirel istifalarını verdi. Taraflarlar, "Takımın haline çok üzülüyoruz. Bu kulübü kurtaracak tek isim Ali Kahramanlı'dır. Mutlaka ikna edilmeli ve iş başına getirilmelidir" dediler. Bilindiği gibi geçtiğimiz hafta Cumartesi günü Mersin'e gelen Başkan Ali tekin basının karşısına çıkarak son gelişmelerle ilgili bilgi verdi. Vali Özdemir Çakacak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın dışında hiç kimsenin takıma destek olmadığını belirten Başkan Ali Tekin, "Herkes bir şeyler söylüyor ama icraat gelince kimse ortada yok. Bu takım Mersin'in takımı. Ben memleket çocuğu olduğum için en zor gününde Mersin'e sahip çıktım. Gece gündüz çalışıyoruz. Kulübün ciddi borçları var. Ankara-İstanbul-Mersin arasında mekik dokuyoruz. Kulübün kapanmasına 3 gün kala aday oldum. Yoksa ciddi bir araştırma yapar öyle soyunurdum bu işe" diye konuştu.

TAM DESTEK OLURSA VARIM
Mersin İdmanyurdu'nda 8 yıl başkanlık görevini başarı ile yürüten ve takımı 2 kez şampiyon yapan Ali Kahramanlı, başkan olma teklifine, "Bakanımız, Valimiz, Büyükşehir Başkanımız ve tüm odalarımız tam ve kesin destek verirse ben de Mersin için görevi kabul ederim" dedi.

ÇÖZÜM: ALİ KAHRAMANLI
Kırmızı-Lacivertli kulüpte 8 yıl boyunca başkanlık yapan ve takıma 2 kez şampiyonluk sevinci yaşatan Ali Kahramanlı'nın ikna edilerek yeniden iş başına getirilmesini isteyen Mersin İdmanyurdu sevdalıları ve taraftarlar şöyle konuştu: "Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Vali Özdemir Çakacak, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, oda başkanları bir araya gelsinler. Destek sözü vererek Ali Kahramanlı'yı ikna ederek başkan olmasını sağlasınlar. Ali Kahramanlı bu takımı en iyi tanıyan kişidir. Bugüne kadar her türlü zorluğun üstesinden gelmiş, kulüp için kalbini vermiştir. Lütfen görev alması için ikna edilsin ve Mersin İdmanyurdu yeniden parlak günlerine dönsün."

YÖNETİMDEN 6 İSTİFA
Kulüp adına hesap açtıramadıkları için bağışları alamadıklarını ifade eden Ali Tekin, "Bugüne kadar sadece 400 bin lira elimize geçti. Sıcak para akışı olmayınca sorunlar çözülmüyor. Bu da bizi olumsuz etkiliyor. AB ve Kalkınma Ajansı fonlarını kullanmayı düşünüyoruz" dedi. Başkan Tekin, "Bir kişinin dışında istifa söz konusu değil" derken, bir başkan yardımcısı, bir futbol şubesi sorumlusu ve 4 yönetim kurulu üyesinin istifa ettiği anlaşıldı. İstifa eden isimler, gerekçe olarak güven sorunu yaşandığını, yönetimin kapalı kapılar altında iş yaptığını, alınan kararlarda kimsenin kendilerine danışmadığını iddia ettiler. İstifacılar, "Her zaman takıma desteğe hazırız" dediler.

TEKİN BEKLENENİ VEREMEDİ
Ali Tekin başkan olunca sorunların büyük ölçüde çözümleneceği beklenirken tam tersi oldu. Mersin İdmanyurdu ligin dibine doğru hızla inişe geçti, sorunlar daha da büyüdü, yönetim çatlağı oluştu.

BİZE ULAŞIN