TURKCELL İMSAKİYE
TURKCELL İLE RAMAZAN

14 milyonluk yeni araçlar

Gaziantep Büşükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 2 milyon insanın sorumluluğunu düşünerek itfaiye teşkilatına 14 milyon liralık yatırım yaptıklarını söyledi

14 milyonluk yeni araçlar
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesine kattığı 12 yeni aracın tanıtımını yaptı. Tanıtım için itfaiyenin bahçesinde düzenlenen törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 2 milyon insanın sorumluluğunu düşünerek itfaiye araçlarına yatırım yaptıklarını söyledi. Büyükşehir Belediyesi olarak her alanı güçlendirmek istediklerini ve bunu bir sorumluluk olarak gördüklerini ifade eden Şahin, en iyi araçları aldıklarını söyledi.

'KENDİNİZE GÜVENİN'
Başpınar Organize Sanayi Bölgesi'nde çıkan yangının kendisini çok etkilediğini anlatan Şahin, bu yangından sonra itfaiyenin daha güçlü olması gerektiğine inandığını belirtti. İftaiyenin hizmet içi eğitimler aldığını, bünyelerine katılan yeni arkadaşlarla daha da güçlendiklerini aktaran Şahin, "Siz dünyanın en iyi makinasını veya aracını alın. Eğer onu iyi kullanan birisi olmayınca işe yaramaz. Kendinize ve yaptığınız işe güvenin. Teknolojiyi iyi kullanın" dedi.

ARAÇ SAYISI 60 OLDU
İtfaiye Daire Başkanı Cafer Yılmaz, göreve geldiklerinde 33 itfaye aracı bulunduğunu, bunu 2,5 yıl içinde 60'a çıkardıklarını belirtti. Yeni alınan araçlardan birisinin 64 metre asansörlü, diğer ikisinin 40 metre yükseklikte asansörlü olduğunu belirten Yılmaz, yaklaşık 100 metre yüksekliğe ulaşabilidiğini dile getirdi. Yılmaz, alınan 12 yeni aracın yaklaşık 14 milyon TL maliyete mal olduğunu söyledi.
BİZE ULAŞIN