Elvan verdiği sözleri tutuyor

Elvan verdiği sözleri tutuyor
Kalkınma Bakanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan'ın seçim çalışmaları sırasında hemşerilerine verdiği sözlerden birisi olan ve büyük önem arz eden, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) ile D400 Karayolu ve otoyol bağlantısında önemli bir adım atıldı. Elvan'ın girişimleri neticesinde bağlantı yolu Karayolları Genel Müdürlüğü yol ağına alındı.

SORUN ÇÖZÜLÜYOR
Yapımı 160 milyon lirayı bulması beklenen bağlantı yolunun Karayolları Genel Müdürlüğü yol ağına alınmasının ardından, MTOSB'de faaliyet gösteren firmaların en büyük sorunlarından biri olan OSB ile otoyol arasındaki bağlantı sorunu çözüme kavuşuyor. Sanayiciler bu konudaki taleplerini Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'a iletmiş, Elvan'da konunun takipçisi olduğunu söylemişti.

TRAFİK RAHATLAR
11,7 kilometre uzunluğundaki yolun karayolu ağına alınması ile birlikte D-400 yolu ile otoyol arasında bağlantı sağlanacak, D-400 karayolunun trafik yükü azaltılacak, Organize Sanayi Bölgesi, lojistik merkezi ve sanayi tesislerine ulaşım kolaylaşacak. Kültür ve inanç turizmi açısından Mersin ve Tarsus'ta önemli bir yere sahip olan Eshab-ı Kehf'e de bu bağlantı yolu ile otoyoldan ulaşım imkanı sağlanacak. Böylece ziyaretçiler Eshab'ı Kehf'e daha kolay ulaşım imkanı bulacak.
BİZE ULAŞIN