ERCAN ATALAY: Demirspor iyileşmeli

Sezon başından bu yana sıkıntılarını aşamayan Adana Demirspor, Engin İpekoğlu ile çıkışa geçecektir.

Adana Demirspor geçtiğimiz iki sezon finalde kaybederek Süper Lig'e son anda çıkamadı. Spor camiası olarak bu sezon Demirspor'un yaşadıklarına bir anlam vermek istiyoruz. Acaba iki sezon boyunca onca yapılan çalışmalar sonucunda kulüp yorgun mu düştü.
Bundan önce Demirspor ile ilgili yazdığım son yazımda, yaşadıkları şanssızlıkları kaleme almış ve anlayışla karşılaşmıştık. Fakat sezona başlamasından bu zamana hala sıkıntıların aşılamaması herkes gibi bizleri de üzmekte ve nedenleri çözüm yolları düşündürmektedir.Bu sorunlar doğal olarak sahaya da yansımaktadır. Fakat Engin Hocanın sistemli ve planlı çalışmaları ile kulübe her yönü ile istikrar getireceğine inanıyorum.
Elazığspor maçını değerlendirecek olursak, beklentilerin altında bir mücadele ve Pote'nin bireysel performansı ile ayakta kalmaya çalışan bir takım izledik. Tartışmalı bir pozisyon sonunda kazanılan bir penaltı vuruşu ile galibiyet geldi.
Açıkça belirtmeliyim ki maçta aklımda kalan en dikkat çekici faktör Demirspor taraftarıydı. Kazanılan penaltıda dahi hakemin kararını etkilediklerine inanıyorum.
Adana Demirspor'un önünde kalan 26 müsabaka var ve yönetimin son zamanlarda yaşanan sıkıntıları kendi içlerinde çözerek, kulübü daha profesyonel yöneterek playoff öncesi şehrimize bir Süper Lig takımı daha kazandıracaklarına canı gönülden inanıyorum.
BİZE ULAŞIN