Uzay’ı yakalatana 300 bin lira ödül

15 Temmuz akşamı ‘ateş serbest’ emrini veren ve hain teşebbüsü kursağında kalıp Güney Kıbrıs’a kaçan Kahramanmaraş Garnizon Komutanı Albay Uzay Şahin’i ihbar eden 300 bin ödül kazanacak

Uzay’ı yakalatana 300 bin lira ödül
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin kalkıştığı 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı gece FETÖ'cü teröristlerin Whatsapp'ta oluşturdukları 'Yurtta Sulh Biziz' grubunun yöneticilerinden ve sokağa çıkan vatandaşların üzerine 'ateş açılması' talimatını verdiği belirlenen Albay Uzay Şahin'i ihbar edenler 300 bin lira ödül kazanacak. İçişleri Bakanlığının aranan teröristler listesinde gri kategoride bulunan Şahin'i yakalamak için kurulan özel ekip çalışmalarını sürdürüyor.

'VURUN' EMRİ VERDİ
Kahramanmaraş 5. Zırhlı Tugay Komutan Yardımcısı olarak görev yapan Kurmay Albay Uzay Şahin 13 Temmuz'da Kahramanmaraş'taki Gazi Kışlası'ndan "İzne ayrılıyorum ama dönüşüm muhteşem olacak" diyerek gittiği Ankara Akıncılar Üssü'nde FETÖ'nün kara kutusu firari Adil Öksüz'ün de aralarında bulunduğu darbeci komutanlarla yapılan toplantıya katıldı. 14 Temmuz'da İstanbul'a geçip Kartal'daki General Nurettin Baransel Kışlası'ndaki 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı Tank Taburu'na giden Uzay Şahin, burada darbenin yönetim ayaklarından haberleşme sisteminde görev aldı. Albay Uzay Şahin, FETÖ mensubu askerlerin darbe girişiminin olduğu gece haberleşme ve anlık gelişmeleri paylaşmak için Whatsapp'ta oluşturdukları 'Yurtta Sulh Biziz' grubunun yöneticisi olup 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ümit Dündar'ın rehin alınması emrini verdi. Bununla da yetinmeyen Şahin, kendisine bağlı bir darbeci komutanın 'sokağa inenler var' demesi üzerine 'ateş serbest' yazarak FETÖ'cü teröristlerin ne denli gözlerinin döndüğünün en açık ispatı oldu.

ESED'E GİTMEK İSTEDİ
Kalkışmasının başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından diğer örgüt üyeleri gibi yurt dışına kaçmaya çalışan Uzay Şahin'in Güney Kıbrıs'a kaçtığı sanılıyor. İstihbarat birimlerinin firari albay Şahin'in yakalanması için kurduğu özel ekibin çalışmaları sürüyor. FETÖ'cü hainin, 16 Temmuz sabahı Adil Öksüz'ün ayarladığı araç ile İstanbul'dan Ankara'ya gittiği belirlendi. Ayrıca Suriye'ye gitmek için sınırda kamyon araştırması yaptığı ancak bunu başaramayınca Güney Kıbrıs'a kaçtığı öngörülüyor.
BİZE ULAŞIN