Sarıçam’da spor zamanı

Sarıçam’da spor zamanı

Sarıçam’da spor zamanı
Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Yavuz Sultan Selim Mahallesi'nde kaderine terk edildiği için tartışmalara neden olan futbol sahasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Spora önem verdiklerini belirten Başkan Uludağ, gençleri spora teşvik etmek amacıyla ilçedeki ilk halı sahayı kendilerinin yaptığını söyledi. Amatör spor kulüplerine özel bir ilgi gösterdiklerini kaydeden Başkan Uludağ, Sarıçam Belediyespor'u kurarak gençlerin yanı sıra çocukları da spora teşvik ettiklerini anlattı.

DÜZENLEME YAPILDI İMAR SORUNU AŞILDI
SABAH Güney'in 20 Ekim 2016 tarihli sayısında "Bilal başkan bak şu sahaya" başlıklı haberde adı geçen futbol sahasını göreve geldiklerinde kaderine terk edilmiş bir halde bulduklarını ifade eden Başkan Uludağ, bu sorunu çözmek için başlattıkları çalışmanın son aşamaya geldiğini bildirdi. İmar düzenlemesi olmadığı için bölgede çivi dahi çakılamadığını açıklayan Uludağ, ilk işinin imar düzenlemesi yapmak ve tema park projesini hazırlamak olduğunu söyledi.

ULUDAĞ: EKSİK ÇOK AMA BAŞARACAĞIZ
Suluca Stadı'nın da yenilendiğini vurgulayan Başkan Uludağ, "Sarıçam'ın çok eksiği olduğu için göreve geldiğimizden bugüne kadar hiç durmadık. 15 yılda yapılamayacak hizmeti 3 yılda gerçekleştirdik. Spora çok önem verdik. Sarıçam Belediyespor'u kurduk. Şu anda 500 kayıtlı sporcumuz var. Alt yapıya ayrı bir önem verdik. 6 amatör kulübümüzün topundan ayakkabısına tüm ihtiyaçlarını karşılayıp servis desteği sağlıyoruz" diye konuştu.

TEMA PARK GELİYOR
Tema park ihalesinin 2017 yılında yapılacağını belirten Başkan Uludağ, "Projemiz sürerken bölgedeki gençlerimizin spor yapabilmeleri için modern bir halı saha yaptık. Göreve geldiğimiz günden beri spora önem verdik. Gençlerimizin en sağlıklı koşullarda spor yapabilmesi için ilk halı sahayı biz yaptık. Şu anda 3 tane halı sahamız var. Gece gündüz demeden gençlerimize hizmet veriyor. Buruk'taki stadımızı Büyükşehir Belediyesi ile birlikte baştan aşağı yeniledik" dedi.
BİZE ULAŞIN