Para kazanmaya bakmamız gerek

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, kahramanmaraş’ta bir dizi ve açılış törenlerine katıldı. Öğrencilere kitap hediye etti, sanayicilere “Şimdi para kazanma zamanı” dedi

Para kazanmaya bakmamız gerek
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Dedikoduyu bırakıp para kazanmaya bakalım. Kim daha çok koşar, kim daha çok iş yapmaya çalışırsa eksiği noksanı olur ama birbirimizi eksiğimizle noksanımızla 80 milyon olarak sevmek zorundayız" dedi. Hisarcıklıoğlu, Zabun Konağı'nın açılışını yaptı, Kahramanmaraş Odalar ve Borsalar Müşterek Toplantısı'na katıldı. Toplantıda konuşan Hisarcıklıoğlu, mevcut 363 oda ve borsa ile her zaman gurur duyduğunu söyledi. Hisarcıklıoğlu, "Hep beraber millet olarak, 15 Temmuz gecesi bu millet kendisinin ne olup olmadığını bütün dünyaya gösterdi" dedi. Kahramanmaraş'ın ekonomik durumuna da değinen Başkan Hisarcıklıoğlu, Türkiye'de iş yeri artış ortalaması yüzde 1 iken bu oranın Kahramanmaraş'ta yüzde 5 olduğunu aktardı. Hisarcıklıoğlu, Kahramanmaraş'ta sigortalı çalışan sayısı artışının da Türkiye ortalamasının 5 katı olduğu bilgisini vererek, bu ilin ihracat verilerinin de çok iyi olduğunu kaydetti. Ülkenin geleceğinden umutlu olduğuna dikkati çeken Hisarcıklıoğlu, her krizin bir fırsatı olduğunu belirtti.

BİRBİRİMİZİ SEVELİM
"Namazın kazası olur ama fırsatın kazası olmaz" diyen Hisarcıklıoğlu, "Tam o fırsatların geldiği dönem. Etrafımız karışık mı, karışık. İçeride bizi karıştırmak isteyenler var mı; var. Bunların hepsi var ama birlik ve beraberliği korursan Allah da rahmeti ve bereketi de beraberinde verir. Birbirimizin eksiğini kapatalım. Fitneye sebebiyet verecek zan üzerine işler yapmayalım. Dedikoduyu bırakıp para kazanmaya bakalım. Kim daha çok koşar, kim daha çok iş yapmaya çalışırsa eksiği noksanı olur ama birbirimizi eksiğimizle noksanımızla sevmek zorundayız" dedi.

KİTAP HEDİYE ETTİ
Hisarcıklıoğlu, TOBB tarafından Kahramanmaraş'ta 15 milyon liralık harcama ile yaptırılan, 24 derslikli Fen Lisesi ve 200 öğrenci kapasiteli yurdun açılışındaki konuşmasında, kente bir okul kazandırmanın sevincini yaşadıklarını söyledi. Kendisinden Kahramanmaraş'a 16 derslikli 100 öğrencilik pansiyonlu bir lise talep edildiğini ancak bunun kente yetmeyeceği düşüncesiyle, 24 derslikli Fen Lisesi, 200 öğrenci kapasiteli yurt yaptırdıklarını ifade eden Hisarcıklıoğlu, öğrencilere hediye etmek üzere Nurettin Topçu'nun "Ahlak" isimli kitabını getirdiğini söyledi.
BİZE ULAŞIN