FETÖ’cü öğretmenin silahlanma çağrısı

FETÖ’cü öğretmen Ahmet Kemal A., Twitter’da ‘Jeansbiri’ kullanıcı adıyla ‘Aksilahlanma’ etiketiyle kampanya başlattı. İnsanları silahlanmaya çağıran şüpheli Gaziantep’te yakalandı

FETÖ’cü öğretmenin silahlanma çağrısı
Sosyal medyada açtığı 'Jeansbiri' adlı hesapta solcu gibi davranarak hükümet aleyhtarlığı yapan öğretmen Ahmet Kemal A., "Aksilahlanma" etiketiyle halkı galeyana getirmeye çalışınca hakkında suç duyurusunda bulunuldu. İstanbul 7. Sulh Hakimliğinin verdiği yakalama kararı üzerine harekete geçen polis zanlıyı tespit için çalışma başlattı. Siber Suçlarla Mücadele ekipleri kısa sürede ismi tespit ederek zanlıyı takibe aldı. Elazığ'da kapatılan bir okulda öğretmenlik yapan Ahmet Kemal A.'nın son olarak Hatay'da olduğu tespit edildi ancak zanlı yakalanmak üzereyken kaçmayı başardı.

KISKIVRAK YAKALANDI
Polis, zanlının Gaziantep'e geçtiğini tespit edince yurt dışına kaçma ihtimaline karşın operasyonu genişletti. Cep telefonunu kapalı tutan zanlının telefonundan Şahinbey ilçesine bağlı Karataş Mahallesinde sinyal alınınca polis FETÖ'cü öğretmeni bir evde kıskıvrak yakaladı. Gözaltına alınan Ahmet Kemal A.'nın örgütün kripto elemanlarından olduğu, yurt dışına kaçmak için önce Hatay'a gittiği ancak sınırdan Suriye'ye geçemeyeceğini anlayınca Gaziantep'e geldiği ve burada meslektaşı olan ve hakkında arama kararı bulunan Fatih Akyol ile buluştuğu ortaya çıktı. Elazığ'da FETÖ ile irtibatlı olduğu için kapatılan Özel Yavuz Selim Koleji'nde öğretmen olarak çalıştığı belirtilen Ahmet Kemal A.'nın üzerinde ve kullandığı araçta yapılan aramada 800 bin lira değerinde ABD doları ve Türk Lirası, para sayma makinesi, 2 adet radar tespit cihazı, 5 adet laptop bilgisayar, 4 adet tablet PC, Bank Asya'ya ait çok sayıda doküman ele geçirildi. Zanlının Gaziantep ve Hatay illerindeki bazı örgüt mensuplarından toplanan paraları teslim aldığı, bunları da yanında yurt dışına kaçırmayı planladığı, para sayma makinesini bu amaçla yanında taşıdığı, yine radar tespit cihazlarıyla da yollarda polis kontrolü olup olmadığını tespit ettiği anlaşıldı.

GÜLEN'DEN ÖZEL MUSKA
Öte yandan zanlıların üzerinden çıkan Arap alfabesiyle bazı duaların yazılı olduğu bir belge dikkat çekerken, zanlıların, FETÖ/PDY örgütünün elebaşı Fetullah Gülen tarafından tavsiye edilen duaların yer aldığı bu belgeyi muska gibi üzerlerinde taşıdıkları tespit edildi. Üzerlerinde yakalanan eşyalarla birlikte Gaziantep'e getirilerin zanlılar işlemlerinin ardından İstanbul'a gönderildi.
BİZE ULAŞIN