Küçükcan Çinlilere FETÖ’yü anlatacak

Küçükcan Çinlilere FETÖ’yü anlatacak
Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Türkiye Delegasyonu Başkanı ve Dışişleri Komisyonu Üyesi AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Talip Küçükcan, Şangay Uluslararası Araştırmalar Üniversitesi ile Pekin Remnin Üniversitesi'nin daveti üzerine Çin Halk Cumhuriyeti'ne gitti. Milletvekili Küçükcan, Çin ziyaretinde Türkiye'deki son gelişmeleri, iç ve dış politikadaki yeni eğilimleri ve FETÖ tehlikesini anlatacak.

ANLAMAYA ÇALIŞIYOR
Milletvekili Küçükcan, Çin hükümeti ile Çinli yatırımcıların Türkiye'yi anlamaya çalıştıklarını belirterek, bu ülkedeki üniversitelerden gelen daveti kabul ettiğini söyledi. 30 Ekim- 3 Kasım tarihlerinde Çin'de bir dizi etkinliğe katılacak olan Küçükcan, önce Şangay Uluslararası Araştırmalar Üniversitesi'nde düzenlenecek toplantıda Türkiye'nin jeopolitiğini, dış politikada attığı adımları, Suriye ve Irak'taki operasyonların amacını anlatacak. Milletvekili Küçükcan, 15 Temmuz darbe girişimi ve FETÖ yapılanması hakkında da bilgi verecek ve Çin'de de faaliyet gösteren bu terör örgütü ile mücadeleyi anlatacak. Milletvekili Küçükcan, ayrıca Türkiye'nin stratejik konumunu ve özellikle enerji arz ve güvenliği açısından Türkiye'nin önemine vurgu yapacak. Milletvekili Küçükcan, ayrıca Şangay'da kurulu Türkiye Araştırmaları Merkezi yönetimi ile de bir araya gelecek.

FETÖ YAPILANMASI
Şangay'dan sonra Pekin'e geçecek olan Küçükcan, Remnin Üniversitesi bünyesindeki G20 Enstitüsü'nde küresel güç dengelerindeki değişimi, Türk-Çin ilişkilerinin önemini, FETÖ, DEAŞ ve PKK gibi terör örgütlerinin istikrar ve barışa yönelik tehditlerini içeren bir konuşma yapacak. Küçükcan, Çin'de de yapılanan FETÖ'nün etkinliklerinin durdurulması, örgüt mensuplarının sınır dışı edilmesi konusunda Çinli meslektaşlarını uyaracak.
BİZE ULAŞIN